Покликання – творити добро - «Нова доба», №5, 12 січня 2012 року

12 січня 2012, 18:28
Генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш», депутат Черкаської обласної ради, почесний громадянин Черкащини Анатолій Васильович Ліпкан сьогодні як і багато років поспіль працює потужно, вдумливо, відповідально, ефективно, щоб очолюваний трудовий колектив, виборці, прості громадяни відчули: про них турбується і їх проблеми вирішують.

Депутат Черкаської обласної ради А.В. Ліпкан дуже серйозно ставиться до виконання своїх повноважень. Співпраці з депутатами всіх рівнів, живе спілкування з людьми – вагомі складові діяльності. Важливе місце в депутатській роботі відводиться зустрічам із виборцями за місцем їх проживання. Щопонеділка Анатолій Васильович проводить особистий прийом. За час каденції депутатом облради VI скликання до нього звернулося понад 500 виборців й отримано сотні звернень. Він мудро підходив до розв’язання проблемних питань, жодного звернення виборців не залишив без уваги, 90 відсотків запитів вирішено, інші перебувають на контролі для виконання.

На першому плані для Анатолія Ліпкана завжди залишається питання виробництва. Йому як керівникові і громадському діячеві вдається вирішувати питання нормальної життєдіяльності підприємства, адже працівники та пенсіонери заводу – це ті ж виборці, і вони за рахунок успішної роботи підприємства мають надійний соціальний захист.

– Сьогодні ситуація непроста, але ми повинні працювати ще краще. Не будемо кивати на всю Україну, на уряд. У нашій державі є позитивні приклади роботи промислових підприємств, котрих криза не торкнулася, – наголошує А.В.Ліпкан. – Треба самим шукати шляхи подолання негативних процесів.

Анатолій Васильович вимогливий до себе, не заспокоюється, поки не досягне позитивного результату, і пред’являє такі ж високі вимоги до колег. У результаті завод має значні досягнення у виробничій діяльності. Так, темпи росту виробництва у 2011 році становлять 124,2%, вироблено продукції на 203 млн. гривень, а реалізовано на 216 млн. Зросли доходи працівників – середньомісячний доход за рік становить 3 тис. грн., що на 21% більше торішнього.

Незважаючи ні на що, множиться з кожним днем кількість добрих справ для міста Умані та його жителів. Уманьферммашівці намагаються працювати на кінцевий результат: щоб себе забезпечити й іншим допомогти.

Освітяни, медики, спортсмени, пенсіонери – усі отримують допомогу від машинобудівників. Тільки за 2011 рік на розвиток різних сфер міста витрачено майже 3 млн. грн.

Уманьферммашівці як виборці підтримують свого керівника в розвитку інфраструктури міста. Люди розуміють, що в місті немає іншого підприємства, яке могло б так потужно допомагати уманчанам. Заводчани задоволені, що їхня праця сприяє поліпшенню умов проживання та санітарного стану мікрорайонів міста та дотриманню культури поведінки самих уманчан.

На виконання наказів виборців, для вирішення комунальних проблем Умані надано матеріали та обладнання для РЕУ (ремонти покрівель, під’їздів, дитячі ігрові майданчики), виготовлено 7 автобусних зупинок та 30 контейнерів для сміття, котрі встановлено в різних мікрорайонах міста.

На письмовий запит жителів Звенигородського передмістя, зокрема вулиць Б. Хмельницького, Першотравневої, провулків Б. Хмельницького, Артема, Першотравневого, проведено ремонт найбільш проблемної ділянки дороги. Відремонтовано також дорогу в пров. Богуна. Завдяки клопотанню А.В. Ліпкана було відновлено дороги на вул. Спінози, Інженерній, Коломенській, у мікрорайонах Міщанка та тепличного комбінату. Роботи для ремонту доріг намічено продовжити з настанням сприятливих умов з весни.

Ще одне болюче питання, котре порушували на зустрічах виборців, – це освітлення вулиць. Його також зрушено з мертвої точки. Уже відновлено освітлення в мікрорайонах Міщанки, Доманського, аеропорту, школи №3, Бабанського КП, пров. Богуна.

Загалом, за пропозицією А.В. Ліпкана в програму «Будуємо нову Умань» включено всі проблемні питання, що найбільше хвилюють виборців, їх виконання намічено поетапно.

Кредо А.В. Ліпкана як людини, як керівника й депутата: тільки той, хто будується, має майбутнє. Завдяки його далекоглядності будівництво не припиняється ніколи. Щасливі новосели 72-квартирного житлового будинку на зав. Богуна, 7, зустріли новий 2011 рік у власних оселях, а в липні 2011 року здано ще одну дев’ятиповерхівку, а зараз продовжується спорудження чергового 72-квартирного будинку.

Усього за роки незалежності України побудовано 1039 квартир.

Жоден медичний та освітній заклад не залишився без уваги й допомоги з боку А.В. Ліпкана. Ремонти, придбання необхідної техніки та меблів, надання матеріальних ресурсів стали звичними для всіх навчальних закладів міста, а школа-інтернат, школа №8 та дитячий садок №9 грошову допомогу отримують щомісячно.

Кожен медичний заклад отримав допомогу, а шкірно-венерологічне відділення міської лікарні відбудоване машинобудівниками практично з руїн.

Охорона навколишнього середовища – актуальне питання не лише для всієї України. Воно відображене в програмах «Будуємо нову Черкащину», «Будуємо нову Умань». Весняний заклик губернатора області С.Б. Тулуба посадити кожному депутату, члену ПР по 2 дерева Анатолій Васильович Ліпкан сприйняв дуже схвально, адже він сам за своє життя посадив і виростив сотні-сотні дерев. Зелена територія заводу – підтвердження багаторічної політики А.В. Ліпкана на збереження і примноження зелених насаджень, впровадження високої культури виробництва.

Відродження духовності – справа блага й потрібна. Свято-Миколаївський собор, Свято-Георгієвський монастир, Свято-Михайлівський храм, інші релігійні громади безвідмовно отримували допомогу для своїх потреб.

І якщо таку допомогу можна підрахувати в грошовому вимірі, то є дещо інше, що не підлягає ніякому обчисленню – високий моральний бік здійснених справ задля невмирущої людської пам’яті про загиблих за нашу землю героїв. З ініціативи та за фінансової підтримки А.В. Ліпкана побудовано меморіал Слави Героїв Уманщини. Впорядкування території братських могил, кладовищ, а також доріг до цих святих місць – завжди в колі турбот і піклування А.В. Ліпкана.

Генеральний директор підприємства А.В.Ліпкан як депутат і почесний президент ФК «Уманьферммаш» щиро ратує за пропаганду здорового способу в регіоні. Власне, ФК «Уманьферммаш» створено на початку 2011 року з ініціативи Анатолія Васильовича для того, щоб відродити уманський футбол з його традиціями, популяризувати цей вид спорту серед молоді й вийти на новий професійний рівень. Команда ФК «Уманьферммаш» у 2011 році стала володарем Кубка Черкащини та зайняла третє місце й бронзові медалі у вищій лізі області.

Крім цього, заводчани також активно займаються спортом. Успішно виступають футбольні команди ветеранів на всеукраїнських чемпіонатах та команда «Уманьферммаш», що складається з працівників підприємства – у першості Уманського району.

Постійну підтримку отримує ФК «Іллічівець», у якому відточують свою майстерність сотні юних уманчан.

На розвиток спорт, підтримку спортивних команд та змагань у 2011 році, а також на утримання спорткомплексу направлено понад 1 млн. грн.

Генеральний директор ПАТ «Уманьферммаш», депутат Черкаської обласної ради А.В. Ліпкан підтримує громадські організації міста та району. Чорнобильці, афганці завжди отримують допомогу.

Багато звернень поступає від виборців – малозабезпечених громадян, хворих, ветеранів. Усім надається посильна допомога. Це і виділення коштів на придбання ліків та оплату операцій, і послуги для ремонту квартир, будинків, і підтримка родини в разі непоправної втрати близьких.

Особливо уважний і турботливий Анатолій Васильович до ветеранів. На заводі ніколи не припиняється діяльність ветеранської організації, яка відчуває постійну підтримку з боку керівника. Ветерани підприємства отримують належну підтримку. Їхні соціальні гарантії підкріплені колективною угодою, яка неухильно виконується. Щонайменше раз на квартал пенсіонери ПАТ «Уманьферммаш» поспішають на побачення з рідним заводом, адже щоквартально вони отримують матеріальну допомогу та продукти.

«Нова доба», №5, 12 січня 2012 року