Економічне поліпшення неможливе без зміцнення законності та правопорядку - «Черкаський край», №85, 4 листопада 2011 року

04 листопада 2011, 18:02
Про роботу обласної комісії з питань правової політики, законності та правопорядку розповідає її голова Віктор Гвоздь.

— Вікторе Михайловичу, минув рік, як ви були обрані депутатом обласної ради і очолили комісію. Розкажіть про особливості її роботи.

— Мабуть, я не скажу нічого нового, якщо зазначу, що законність і правопорядок — основні умови існування будь-якої демократичної держави, її обов’язкові риси. Сьогодні комісія контролює п’ять різнопланових програм, які працюють у регіоні та сприяють підвищенню рівня правопорядку.

— Що це за програми.

— Відповідно до висновків та рекомендацій комісії рішенням сесії обласної ради затверджено регіональну програму підвищення безпеки дорожнього руху до 2012 року, що дало можливість створити на території області умови для зниження аварійності, підвищення безпеки руху, зменшення дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Діє обласна програма забезпечення пожежної безпеки на 2011-2015 роки, яка спрямована на посилення рівня пожежного захисту насамперед сільської місцевості, де виникає майже 70% усіх пожеж.

Вплинути на оперативну обстановку на території області повинна й програма профілактики злочинності до 2015 року. Це важливий документ, реалізація якого вже за перший рік дозволила значно покращити якість боротьби з організованими формами злочинності.

Значну увагу комісія приділяє роботі над реалізацією ряду положень програми «Будуємо нову Черкащину»

Велике значення для нашого регіону має і регіональна програма боротьби із браконьєрством, збереження водних живих ресурсів та забезпечення безпеки судноплавства на водних об’єктах на 2011-2015 роки.

— До складу вашої комісії входять представники двох політичних таборів. наскільки це сприяє плідній роботі?

— Для мене політика — то добробут країни, якщо у цьому мої погляди збігаються із представниками інших сил, то колір прапорів не має значення. Сьогодні до комісії входять представники Партії регіонів та Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», але роботі це не заважає. Всі члени постійної комісії мають значний життєвий і професійний досвід. приємно, що це авторитетні у суспільстві люди, які в роботі завжди з відповідальністю ставляться до справи, якою займаються. Тим більше, такої важливої як законність та правопорядок.

Протягом року проведено шість засідань постійної комісії, під час яких розглянуто 19 питань.

За результатами роботи комісії до порядку денного сесій обласної ради було включено 32 питання, які були підтримані депутатами.

— Наскільки питання, які курирує комісія, залежать від роботи правоохоронних органів?

— Я переконаний, що велике значення для існування законності і правопорядку мають насамперед правосвідомість, правова культура посадових осіб та громадян. Але так буває не завжди. Наприклад, бездіяльність органів опіки Шрамківської селищної ради Драбівського району, а також службових осіб соціального захисту населення, служби у справах дітей Драбівської РДА призвели до тяжких наслідків для чотирирічної дитини з боку неблагополучної матері. Жоден з цих органів не поставив питання про позбавлення матері батьківських прав.

— Останнім часом багато ведеться розмов про небезпеку корупції, а що ж робиться в області, аби запобігти цьому небезпечному явищу?

— Сьогодні всі розуміють, що корупція підриває авторитет держави, дискредитує економічні реформи, перешкоджає надходженню інвестицій, розхитує економічну систему держави.

Тому важливо, щоб кожен випадок корупції мав відповідне юридичне реагування. І ми маємо вже достатньо таких прикладів. Пригадаймо обвинувачення голови Лисянської РДА, або кримінальну справу стосовно судді Уманського міськрайонного суду.

Загалом лише за півроку до суду було направлено 21 справу про злочини, вчинені у місцевих радах та їх виконавчих комітетах, у яких до кримінальної відповідальності притягнуто 21 службову особу.

— Ви очолюєте обласне управління МНС, чи вплинуло на загальну пожежну обстановку регіону прийняття обласної програми?

— Прийнята програма розрахована на кілька років, відтак очікувати миттєвого результату було б безглуздо. До того ж, її основна мета — це підвищення ефективності тих заходів, що вже існують, і довели свою перспективність, а не кардинальна реорганізація чи реформування.

Щодо статистики, то вона позитивна: кількість пожеж в області знизилась майже на чверть (820 проти 1081 торік).

— Які завдання перед собою ставите?

— Основне, чого я прагну і чого сподіваюсь досягти, аби здійснити правові й організаційні заходи щодо забезпечення додержання законності та правопорядку, — це налагодити спільну роботу між усіма органами державної влади.

Костянтин Проценко «Черкаський край», №85, 4 листопада 2011 року