Володимир Вовченко: «Ми допомагаємо кожній людині, яка залишилась без роботи» - «Нова доба», №87, 27 жовтня 2011 року

27 жовтня 2011, 18:58
Напередодні Дня працівника соціальної сфери директор Черкаського обласного центру зайнятості, депутат обласної ради розповідає читачам «Нової Доби» про діяльність служби, яку очолює, досягнення в роботі та подальші плани.

Служба зайнятості надає комплекс послуг, який допомагає людям знайти роботу, а роботодавцям – задовольнити кадрові потреби.

Основне завдання служби зайнятості – допомога в працевлаштуванні кожній людині, яка залишилася без роботи. Для цього використовуються всі можливості, які є в арсеналі Державної служби зайнятості.

З часу створення Черкаської обласної служби зайнятості її послугами скористалися понад 1,5 млн. незайнятих громадян.

Завдяки наполегливій роботі за цей період в області створено надійну структуру, яка забезпечує державні соціальні гарантії, права та соціальний захист громадян, що дало змогу:

– працевлаштувати більше 553 тис. осіб;

– забезпечити тимчасову зайнятість майже 221 тис. громадян, шляхом залучення їх до оплачуваних громадських робіт;

– підвищити конкурентоспроможність майже 111 тис. громадян завдяки організації та проведенню безкоштовного професійного навчання.

Лише за останні десять років за допомогою служби зайнятості в розвиток економіки області інвестовано 141,7 млн. грн., які були спрямовані на створення нових робочих місць. Завдяки цьому понад 11 тис. жителів регіону започаткували власну справу, а 15,5 тис. безробітних працевлаштовані на новостворені дотаційні робочі місця.

У рамках реалізації програми «Будуємо нову Черкащину» служба зайнятості долучається до виконання її завдань. Зокрема, організовує проведення акцій для благоустрою територій населених пунктів Черкащини. Для цього в усіх районах та містах області придбаний необхідний інвентар (мотокоси, бензопили, газонокосарки). Так, лише за 9 місяців п. р. до участі в цих акціях залучено 15,5 тис. безробітних. За підтримки служби зайнятості, зусиллями жителів у кожному населеному пункті впорядковані території парків, алей, скверів, кладовищ, братських могил, обелісків і пам’ятників загиблим воїнам, об’єкти соціальної сфери.

Крім того, проведення громадських робіт носить соціальну спрямованість, тому що безробітні допомагають людям похилого віку, які потребують турботи та уваги. Протягом 9 міс. 2011 року в таких роботах взяли участь 21,4 тис. безробітних, а з коштів Фонду на їх проведення та оплату праці безробітних, які були до них залучені, використано 12,6 млн. грн.

На виконання цільових програм обласної державної адміністрації щодо розвитку тваринництва в регіоні служба зайнятості здійснює фінансову підтримку сільгоспвиробників шляхом надання дотацій за рахунок коштів Фонду. Лише протягом дев’яти місяців поточного року таким чином працевлаштовано 203 безробітні, а роботодавці отримали кошти на покриття витрат на заробітну плату цих осіб.

Беззаперечно, за всіма тими добрими справами – сумлінна, наполеглива праця всього колективу Черкаської обласної служби зайнятості, робота якого спрямована на підвищення рівня зайнятості жителів Черкащини, проведення профорієнтаційної роботи (у тому числі зі шкільною молоддю), скорочення терміну перебування безробітних на обліку та задоволення кадрових потреб роботодавців регіону.

Завдяки досвіду, який вдалося накопичити за роки існування Черкаської обласної служби зайнятості, потужному колективу професіоналів, тісним зв’язкам із роботодавцями та іншими соціальними партнерами, ми в найкоротший термін допомагаємо кожній людині, яка залишилася без роботи.

«Нова доба», №87, 27 жовтня 2011 року