Геннадій Бобов: «Обласна влада дасть по руках тим, хто нищить землю і псує воду» - «Нова Доба», №73, 8 вересня 2011 року

08 вересня 2011, 18:51
На Черкащині має поліпшитися екологічний стан сільськогосподарських земель і питної води. Про це заявив голова комісії облради з питань агропромислового комплексу, соціального розвитку села та земельних відносин, Герой України Геннадій Бобов.

«Наші предки справедливо вважали, що колодязна вода з рідного дому відновлює сили, допомагає усунути хвороби. Але сьогодні вода стає небезпечною. У Черкаській області склалася загрозлива ситуація. Близько 50 відсотків колодязної води забруднені нітратами та іншими хімікатами і не відповідають санітарним нормам. Цю воду не можна вживати без загрози для здоров’я. У групі ризику – люди похилого віку й діти. Якщо так піде й далі. То Черкащина залишиться без якісної питної води», – сказав він.

«Чому так сталося? Тому що деякі бізнесмени, які мислять лише сьогоднішнім днем, занадто інтенсивно використовують добрива. У погоні за високими врожаями вони перевищують норми використання хімікатів у декілька разів! Такі ділки не зважають ні на що і використовують дуже небезпечні хімічні сполуки, які нищать природну систему ґрунту. Так, земля попервах родить. Але потім настає катастрофа. Починається ерозія, чорноземи перетворюються на пустку. Хімікати попадають у воду, хворіють діти, хворіє земля», – говорить Геннадій Борисович.

«Цій практиці потрібно покласти край. Земля – це найбільше надбання України, подароване їй Богом. Ми маємо залишити її нашим онукам і правнукам. Ті, хто не хочуть дотримуватися загальноприйнятих правил агрохімії, мають піти з Черкащини. Господарі, після яких, замість родючого ґрунту, залишається пустка, – це не господарі, а шкідники. Обласна влада дасть по руках тим, нищить землю і псує воду. Ми будемо слідкувати за рівнем унесення добрив і за їхньою якістю», – говорить він.

«Дехто говорить, що тільки через унесення підвищеної кількості добрив сьогодні можна домогтися рентабельності виробництва в сільському господарстві. Це не правда! Справжній господар, який любить і плекає землю, має думати не категоріями одного року, а прогнозувати на десятиріччя вперед. Наведу приклад: наша компанія «Панда» щороку використовує органічні добрива, перегній. Хтось може зауважити: «Це дідівська технологія». Так, цій технології тисячі років. Але вона не руйнує землю, не псує воду, вона дозволяє виростити органічно чисту продукцію. Звичайно, використовуємо ми й мінеральні добрива. Під час виробництва цукрового буряку без них ніяк. Але ми працюємо за європейськими стандартами і не шкодимо чорноземам і воді. Усі мінеральні добрива, які вносимо для збільшення врожаїв, сертифіковані в нашій країні, а їхня кількість не перевищує допустимі в Україні та Європі норми. Наші підприємства дотримуються правил сівозміни й не виснажують землю. Вважають, що таке бережливе ставлення має стати нормою для всіх сільськогосподарських виробників Черкащини», – говорить Геннадій Бобов.

«Нова Доба», №73, 8 вересня 2011 року