Любов Майборода: «Партії – тимчасові. Майборода – вічна» - «Вечірні Черкаси», №24, 15 червня 2011 року

15 червня 2011, 18:45
Заступник мера Черкас, депутат облради запевняє: обласна влада тисне на міську.

Любов Майборода стверджує, що Соборну площу реконструюють незаконно. За її словами, починаючи ще з лютого, облрада та облдержадміністрація надіслала близько двадцяти заяв до Черкаської мерії із проханням передати Соборну площу їм у постійне землекористування. Ані міськвиконком, ні міська рада не передали центральну площу області, тож реконструкція, на переконання депутатки, розпочалася там незаконно. Про методи роботи обласної влади з міською Любов Майборода розповіла «Вечірці».

– Навіщо, на Вашу думку, центральна площа Черкас обласній владі?

– Віддати цю площу облраді означає узгоджувати з нею всі заходи, що мають там проводитися. Організаторами, ініціаторами й ідейними натхненниками натиску на міську раду є Сергій Рябцев та Анатолій Рибак, які звикли все вирішувати підкилимними методами й тиском. Влада повинна слухати людей, а не відгороджуватись від них. Ми не ремонт на кухні проводимо, а реконструюємо найголовніший майдан області. Навіть пересічний житель міста для того, щоб об\'єднати ванну й туалет, надає купу документів у міськвиконком, який дозволяє реконструкцію, а тут центральна площа міста – ні рішення архітектурної комісії, ні сесій обласної чи міської ради. Має відбутися конкурс на проведення робіт, громадське обговорення.

– Поширюються чутки, що Сергія Тулуба мають перевести на вищу посаду. Як вважаєте, справді для нього Черкащина була лише черговим етапом перед наступною посадою?

– Посади губернатора і в Європі, і в Америці є виборними. Людина на такій посаді повинна користуватися авторитетом у громади, знати її проблеми. Призначати губернатора – це величезна помилка. Якою б прекрасною людиною він не був, він не знає місцевих проблем і місцевих кадрів. Тулуб – чужий на Черкащині. Коли він прийшов, хто тільки йому оди не виспівував, на колінах перед ним не повзав! І це не хвороба Тулуба, це хвороба наших людей. Гадаю, на посаді міністра житлово-комунального господарства Сергій Тулуб буде більш ефективним.

– Ви критикували всіх губернаторів нашої області, тобто ідеального серед них не було?

– Ідеальним губернатором був мій друг і товариш Василь Цибенко, який зараз є послом України в Грузії. Він керував областю у час розквіту демократії і, попри те, що був представником партійної номенклатури, а я представляла опозиційний рух, він умів у моїй критиці бачити раціональне зерно. Період керівництва Володимира Лук\'янця став для мене епохою образ, яка, на мою думку, триває досі. На кожній сесії облради відразу після мого виступу він говорить не по суті проблеми, а про Майбороду. Із вдячністю згадую Вадима Льошенка, якого я лаяла на кожній сесії за одночасний ремонт філармонії і сесійної зали, але разом із тим він увів у експлуатацію і те, й інше. Складні стосунки були в мене з Олександром Черевком, який зняв мене із посади голови фракції «Нашої України». Проте він доробив кардіоцентр, правильно сприйняв ідеї Віктора Ющенка про національне відродження, демонтував пам\'ятник Леніну і перейменував центральну площу Черкас у Соборну.

– Однак запам\'ятався «Золотою підковою», яка мала відродити повагу до історії, а закінчилася підозрами у відмиванні коштів....

– На жаль, усі схеми типу «Золотої підкови» запроваджуються в Києві. Це хвороба молодої України: у кожній області є цяця, на яку йдуть мільйони. Зараз з\'явилася чергова ідея – будувати льодовий палац вартістю 46 мільйонів, та на його утримання коштів немає. Із 46 мільйонів, виділених на цей палац, 20 мільйонів відкату київським структурам, місцевим теж вистачить до кінця життя себе забезпечити, а в нас ні за що поміняти лінолеум у спортивних школах, комплекс «Будівельник» збитковий, футбольна команда «Славутич» вимагає коштів.

– У вас є амбіції керувати містом чи областю?

– Ні, немає. Я маю намір балотуватись до ВР України. Зараз парламент – це клуб бізнес-інтересів. Влада повинна бути контрольована народом, а сьогоднішня влада – це бутафорія.

– Чому ви часто змінюєте партії?

– Вісім років я була в демократичній партії – її вже немає. Ви хочете, щоб і Майбороди не було? Друга партія «Реформи і порядок». Її також практично зараз немає. Майбороді вмерти з цією політичною силою? Із БЮТ мене виключили, як і з «Нашої України». Чотири роки я є позапартійною. Є система цінностей, які для мене незмінні: національне відродження, свобода слова, покращення матеріального стану. Партії – це тимчасове явище, вони поки що не сформовані в Україні.

– Говорять, що Сергій Одарич використовує Вас як рупор для критики Тулуба…

– Без моєї волі використати мене неможливо. Всі ми одне одного використовуємо: нема вічних друзів, є вічні інтереси. Найважливішим для мене є депутатство, бо коли за тебе голосує 20 тисяч виборців – це такі крила, які вже ніякий губернатор тобі не зламає!

Юлія Фомічова, «Вечірні Черкаси», №24, 15 червня 2011 року