Влада має інформувати громадян про свою роботу - «Нова доба», №36-37, 5 травня 2011 року

05 березня 2011, 17:41
На актуальні запитання відповідає заступник голови обласної ради Василь Касян.

– Василю Петровичу, в ході підготовки до чергової сесії обласної ради для розгляду депутатам запропоновано цілий ряд змін щодо розподілу і використання коштів. Ви можете коротко розповісти, на які саме заходи планується їх спрямувати?

– Зміни вносити треба, адже те, що планувалося, скажімо, півроку тому, на сьогодні, буває, втрачає значимість. Тому депутати не тільки визначаються з джерелами наповнення місцевих бюджетів, але й зазвичай пропонують шляхи ефективного використання коштів.

Зазначу, що робиться це не кулуарно, а обговорюється на засіданнях постійних комісій, на засіданні президії, виноситься в сесійну залу. А потім після обговорення і голосування приймається рішення і щодо розподілу коштів, і щодо інших питань. Але мене дивує і насторожує той факт, що окремі обранці допускають некоректні коментарі з приводу тих чи інших питань, тлумачать їх суб’єктивно. Тому вважаю, що головним пріоритетом влади сьогодні має стати поінформованість громадян про свою діяльність, висвітлення проблем і коментарі до них, які базуються на першоджерелах.

– Що в такому разі ви пропонуєте?

– Незважаючи на значний ріст кількості засобів масової інформації на Черкащині, достовірної, об’єктивної, підкріпленої фактами інформації на Черкащині, на жаль, ще недостатньо. І на телеекранах, і в радіопередачах, і особливо в друкованих ЗМІ, подається багато поверхових, тенденційних, і навіть упереджених матеріалів. Зараз у причини заглиблюватися не будемо. Але правильний висновок ми зробили і будемо надалі проводити систематичні прес-конференції, брифінги не лише, так би мовити, з першими особами, але і з начальниками управлінь, відділів, головами постійних комісій обласної ради, які добре знають стан справ, зможуть аргументовано пояснити стан речей тощо.

– Василю Петровичу, багато розмов велося про оптимізацію закладів освіти, закладів охорони здоров’я тощо. Що фактично вже зроблено і що буде виконано найближчим часом у цьому контексті?

– Є проблеми, які потребують тривалого часу для вивчення і прийняття. Ми ж намагаємося найболючіші проблеми не відкладати, а навпаки – вирішувати якнайшвидше. Багато розмов і різних пропозицій велося щодо лікування хворих з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу. Вирішення проблеми хворих взяла на себе влада. Так ось, з додаткового ресурсу на ці цілі вже реально виділяється 4 млн. 590 тисяч гривень, а всього буде направлено біля 18 млн.

У ході зустрічі керівників області з представниками ветеранських організацій порушувалося питання щодо зубопротезування пільгової категорії населення. За ініціативи голови облдержадміністрації Героя України Сергія Тулуба і голови обласної ради Валерія Черняка було запропоновано залучити до вирішення проблеми всіх стоматологів області. Ця пропозиція знайшла підтримку: кожний стоматологічний заклад бере шефство над трьома ветеранами війни чи праці і оздоровлює їх.

Варто зазначити, що такі дії влади спрямовані на підтримку, допомогу та забезпечення потреб соціально уразливих категорій населення області.

– Василю Петровичу, в нашій розмові ми жодного разу не обмовилися про економічний фактор. Але він присутній, бо реальні видатки, про які ви говорили, зумовлені поліпшенням справ у виробничій сфері. Чи не так?

– Цілком з вами погоджуюся. Зауважу, що кошти, які спрямовуються на захист і допомогу пільговим категоріям населення, треба було отримати. І вони є. Надходження до бюджету, особливо місцевого рівня, з початку року зросли реально. Тому є змога профінансувати певні категорії дитячих закладів, спрямувати на підтримку громадських організацій, обласних комунальних ЗМІ тощо. Зауважу, що виділення коштів на соціально важливі об’єкти, довгобуди будуть постійно в центрі уваги і в подальшому.

«Нова доба», №36-37, 5 травня 2011 року