Фермери підтримують українське село. Шануйте фермера і дайте працювати.

28 листопада 2019, 12:46

Олександр Лупашко, депутат облради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ», заслужений працівник сільського господарства, генеральний директор агрофірми «Шульц», що на Городищині, підняв господарство з мільйонним боргом. Сьогодні успішно господарює на 1,5 тисячі гектарів, розвиває тваринництво.

— Підтримую ту думку, що не буде фермерів — не ждіть, городяни, дешевої і натуральної продукції. Бо хто буде ту корову тримати? Молоко — сьогодні за нього одержуємо 10 гривень за літр, а в магазині коштує 28 із жирністю 2,5. Шануйте фермера і дайте працювати. Місцевий сільгоспвиробник розчистить узимку дорогу, відремонтує дитсадок, підтримає ФАП, подбає про підвезення школярів, профінансує день села — все на його плечах. У 2014 році почалася війна. Хто перший почав допомагати нашим захисникам? Фермери. Останню кухвайку знімали, останню свиню різали, але своїх земляків забезпечували. І не дуже було охочих у зону військових дій їздити. А я з заступником голови районної ради кожну неділю туди їздив. І не просто возив те, що давалося, а був саме список від наших хлопців, що вони потребують. І ми продовжуємо їм допомагати.

Для українського фермера повинне бути довічне користування землею.  Вони побудували токи, гаражі, склади, комори. І тепер їм прийдеться землю викупляти. Я з цим ніколи не погоджусь. Це може спричинити громадянську війну.

Ми не проти ринку землі. Навпаки: я особисто хотів би, щоб та бабка, якій 96 років і нема рідних і близьких, і ми сьогодні возимо їй орендну плату додому, могла продати свій пай. Але землю у неї повинна купити держава або об’єднана територіальна громада. І виставити на аукціон. А покупець повинен мати можливість узяти кредит під 3-5 відсотків і придбати цю землю. Але я проти того, щоб у турборежимі, не враховуючи наших пропозицій, приймали закон про ринок землі.


Виконавчий апарат обласної ради