Духовні основи ГО «Черкаське земляцтво» у м. Київ

Щедра природними багатствами: неозорими полями, повноводними ріками, лісами та корисними копалинами земля Черкащини. Упродовж тисяч років на її просторах під блакитним і чистим небом селилися, ростили хліб і боронили рідний край наші пращури. На цій благословенній землі, густо скропленій потом та кров’ю хліборобів-воїнів, Бог і природа дарували життя і нам.

Тут ми зростали, вчилися материнській мові, мужніли, примножували здобутки краю своєю працею, пам’ятаючи своє високе призначення – бути гідними нашої святої землі та пам’яті лицарів слави, великих земляків: Богдана Хмельницького, Максима Кривоноса, Тараса Шевченка – усіх, хто уславив край своєю працею і звитягою, ніс до людей слово правди та боронив його волю.

Відіграючи ключову роль в історії України, Черкащина завжди була осердям процесів державотворення, формування української нації та донині є її духовним центром.

Волею долі ми опинилися за межами Черкащини, але зберегли синівську любов до рідної землі. Об’єднавшись у земляцтво, проголошуємо, що віднині головним для кожного з нас, незалежно від займаної посади, є турбота про розквіт рідного краю, про зростання його економічного потенціалу та примноження його історико-культурної спадщини, а також відродження славних народних традицій, розвій рідної мови, збереження природних комплексів та історичних скарбів Черкащини.

Члени громадського об’єднання Черкаське земляцтво «Шевченків край» у м. Києві – люди честі, високого громадянського обов’язку, патріоти молодої української держави. Для кожного з нас найвищою цінністю є Батьківщина. Ми прагнемо злагоди, шануємо закони і владу, готові виконувати рішення земляцтва і дотримуватися його морального кодексу, що ґрунтується на духовних засадах Черкаського краю.

Єднаймося, нащадки Богдана і Тараса!


Гімн Черкаського земляцтва

«МИ РАЗОМ, ЧЕРКАСЬКІ БРАТОВЕ!»

Слова: Бориса Пономарєнка
Музика: Миколи Сюмака


Зібралися друзі у братньому колі,
Велика і славна родина,
В краю, де пшениця на щедрому полі
І пісня звучить солов'їна.

Вже день догорає і сонце заходить,
Повітря п'янить вечорове.
Хай біди обходять, а щастя приходить,
Ми разом сьогодні, братове!

Священна земля назавжди поєднала
Синів у Черкаське земляцтво,
Щоб рідна Вітчизна жила, розквітала,
їх сили об'єднує братство.

Хай хліб запашний на Черкащині родить,
Потомство зростає здорове,
Хай біди обходять, а щастя приходить,
Ми разом сьогодні, братове!

А ніч промайне і світанок росою
На землю прийде розбудити.
Проснеться Вкраїна, заграє красою,
Щоб далі творити і жити.

Над Києвом вітер хмаринки розводить,
Знамено колише шовкове.
Хай біди обходять, а щастя приходить,
Ми разом, черкаські братове!