До відома депутатів Черкаської обласної ради

Щорічну декларацію за 2021 рік ви можете подати протягом трьох місяців після закінчення війни.

Також зміщуються терміни подання повідомлень про суттєві зміни в майновому стані посадовця та відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті. Тепер їх так само потрібно буде подати протягом 3 місяців після закінчення війни.

Якщо в публічного службовця через наслідки війни не буде фізичної можливості подати документи вчасно, то він звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності через неподання чи несвоєчасне подання.

Такі декларанти мають подати документи протягом одного місяця з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання.

Докладніше про нюанси декларування можна переглянути на інфографіці та роз’ясненні.Щодо обмеження спільної роботи близьких осіб на посадах помічників-консультантів депутатів усіх рівнів

Звертаємо увагу, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб», який набрав чинності 16.11.2021, до законів України «Про статус народного депутата України», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про статус депутата Верховної ради Автономної Республіки Крим», «Про запобігання корупції» внесені зміни, якими обмежується спільна робота близьких осіб на посадах помічників-консультантів депутатів усіх рівнів.

Так, відповідно до статті 27 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) помічниками-консультантами депутатів, у тому числі депутатів місцевих рад, не можуть бути близькі їм особи.

(Довідково: відповідно до статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - члени сім’ї суб’єкта, зазначеного у частині першій статті 3 цього Закону, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта).

Порушення вимог, заборон та обмежень, встановлених Законом, вчинене особою, зазначеною в частині 1 статті 3 Закону, є правопорушенням пов’язаним з корупцією.

Просимо врахувати, що відповідно до статті 65¹ Закону за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.


Виконавчий апарат обласної ради