До програми охорони природного середовища члени комісії погодили включити 9 нових заходів та внести зміни ще до шести, а також оголосити два нових заповідники

04 червня 2020, 12:37

Костянтин Омаргалієв як голова постійної комісії обласної ради з питань екології, використання природних ресурсів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій провів її засідання, на якому розглянуто питання, що подані на чергову сесію обласної ради.

Серед питань в порядку контролю заслухано заступницю начальника управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Людмилу Довгу, яка ознайомила членів постійної комісії із змінами до обласної програми охорони навколишнього природного середовища, що діє в області з 2016 року.

Зокрема, депутати погодилися пункт 5 «Прогнозні обсяги та джерела фінансування» викласти у новій редакції, передбачивши орієнтовний обсяг фінансування на 2016 – 2020 рр. за рахунок  коштів державного бюджету – 451 млн 257,1 тис. грн; місцевих бюджетів – 605 млн 088,1 тис. грн; суб’єктів господарювання – близько 12 млн та з інших джерел  – 2 млн 220,3 тис. грн.

Окрім того, враховано 15 пропозицій, які надійшли від Державної екологічної інспекції Центрального округу, Звенигородської, Черкаської, Чигиринської та Ватутінської міських рад, Корсунь-Шевченківської та Драбівської районних державних адміністрацій, а також пропозиції управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації. Таким чином до Програми включено 9 нових заходів та внесено зміни до 6 заходів, в тому числі щодо реконструкції полів фільтрації у м. Корсунь-Шевченківський; виготовлення проектно-кошторисної документації з реконструкції очисних споруд у м. Чигирин. Враховано пропозиції від Драбівської районної ради, Звенигородської міської ради, Бужанської сільської об'єднаної територіальної громади тощо.

Внесено зміни до назв заходів та джерел фінансування Тясминської захисної дамби; Шполянської центральної районної лікарні імені братів М. С. і О. С. Коломійченків; придбання та впровадження установок, обладнання та машин для збору, транспортування, перероблення, знешкодження та складування та промислових відходів у м. Черкаси (придбання сміттєвоза, придбання бульдозера Б1 ОМ для розрівнювання та ущільнення ТПВ на полігоні побутових відходів, придбання екскаватора-навантажувача типу ІСВ або його аналог, придбання дорожнього пилососу та контейнерів для роздільного збирання відходів) та інше.

Серед профільних питань також розглянуто і підтримано проєкт рішення про території та об’єкти природно-заповідного фонду області. Передбачено оголосити два природно-заповідних фонди місцевого значення, а саме: гідрологічних заказників «Журавлине болото» площею 2,9 га та «Пугачів став» площею 5,7801 га в адмінмежах Киселівської сільської ради Катеринопільського району.

Разом з тим, проєктом рішення передбачається зміна меж 2 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва місцевого значення «Зелений гай» та «Козацький», розташованих в м. Черкаси.

У ході роботи члени комісії заслухали директора Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації Василя Стеценка про Стратегію розвитку Черкаської області на період 2021 – 2027  та взяли до відома звіт за 2019 рік із проведення моніторингу виконання Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018 – 2020 роки.

Також депутати підтримали внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік та взяли до відома звіт про виконання обласного бюджету Черкаської області за І квартал 2020 року.

Інформувала з обох питань очільниця Департаменту фінансів облдержадміністрації Наталія Кравченко.

У роботі постійної комісії взяли участь голова обласної ради Анатолій Підгорний та заступник голови Андрій Сегеда.

Розглянуті питання порядку денного рекомендовано подати до розгляду на пленарному засіданні обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради