До найближчого засідання сесії потрібно зробити ревізію обласних програм, - Анатолій Підгорний

15 січня 2021, 09:01

З-понад 90 обласних програм у 51 завершився термін дії. Деякі з них не наповнені реальним змістом, тож просто продовжити їх немає сенсу.  Що стосується охорони здоров’я, то з 10 програм у 7-и завершився термін дії. Потрібно проаналізувати їхню актуальність,  можливо, навіть укрупнити за галузями, непотрібні - зняти з контролю і за потреби розробити нові. 

Про це заявив голова обласної ради Анатолій Підгорний під час робочої наради із керівниками обласних закладів охорони здоров’я, очільником управління охорони здоров’я Олегом Найданом та заступницею голови ОДА Ларисою Кошовою. 

 

- Вважаю, що особливу увагу потрібно звернути на ті програми, які направлені на надання громадянам якісних послуг, особливо у сфері охорони здоров'я. Як приклад можу навести обласну програму трансплантації, завдяки якій лікарі рятують життя черкащанам. Нам не потрібні програми, які існують лише на папері вони мають бути корисними для громади, - прокоментував Анатолій Підгорний.

Голова ради звернувся до заступниці голови ОДА Лариси Кошової та очільника управління охорони здоров’я Олега Найдана надати свої пропозиції щодо закриття деяких програм, або їхнього оновлення та написання нових.

Директор обласного онкодиспансеру  Віктор Парамонов зауважив, що з актуалізацією обласних програм не можна зволікати, адже також потрібно вносити зміни і до програми “Трансплантація аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові” на 2019 – 2023 роки”. 

- За останні 5 років у сфері охорони здоров’я, зокрема, що стосується трансплантації, зроблено чимало. Ми спромоглися залучити кошти не лише обласного бюджету, а й із державного. Для порівняння: якщо першому хворому робили трансплантацію абсолютно без державної підтримки, то зараз, на кожну гривню з обласного бюджету маємо практично три гривні із державного. На сьогодні видатки державного бюджету на реалізацію пілотного проєкту із розвитку трансплантації збільшили до понад 500 мільйонів гривень, а минулого року було лише 112 млн грн (30 млн грн із них отримав онкодиспансер). Ще наприкінці року по проєкту нам надійшло авансом 19 млн грн, цього вистачить для лікування 25 пацієнтів, - додав очільник онкодиспансеру.

Віктор Парамонов окреслив основні напрямки розвитку трансплантації цього року. Зокрема йдеться про неродинну трансплантацію, використовуючи світовий реєстр донорів кісткового мозку. Ще однією ціллю у 2021-у році є трансплантація онкологічному хворому. Така операція не виліковує, проте є можливість розпочати альтернативну високодозову хімієтерапію. Це зовсім новий напрямок для України взагалі.

- Обласна рада має підтримувати ті галузі та заклади, які перш за все направлені на надання якісних послуг для жителів області. Для цього потрібно, щоб депутати свідомо віддавали свій голос і чітко розуміли, що відбувається в тій чи тій галузі. Оскільки в цій раді багато нових облич,  то пропонуватиму дещо змінити формат роботи в постійних комісіях. Наполягатиму, щоб прийняттю рішення передували зустрічі депутатів з керівниками профільних комунальних закладів, виїзди на місце тощо, - зауважив очільник обласної ради.

Перше засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення

За словами Анатолія Підгорного, надалі продовжуватимуть проводити робочі наради з керівниками обласних закладів у сфері охорони здоров’я, щоб окреслити конкретні вектори роботи ради.

 


Виконавчий апарат обласної ради