Депутатів та працівників виконавчого апарату обласної ради навчали «Декларувати доброчесно!»

19 березня 2019, 17:37

Із 1 січня 2019 року розпочався черговий етап електронного декларування в Україні. Відповідно до статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

 

19 березня в обласній раді відбувся семінар-практикум для депутатів та працівників виконавчого апарату обласної ради у ході якого головний спеціаліст юридичного відділу Марина Сторчак довела до відома покрокову інструкцію із заповнення декларації та відповіла на практичні запитання присутніх суб’єктів декларування.

 

За словами Марини Сторчак, найскладнішим етапом декларування є не так безпосереднє заповнення форми на сайті Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), як процес підготовки всієї необхідної інформації для внесення даних.

 

Для полегшення процесу організації підготовки і подачі декларантом інформації фахівець порадила виконати кілька головних кроків:

  • отримати електронний цифровий підпис (ЕЦП);
  • зареєструватись у Єдиному державному реєстрі декларацій;
  • визначити коло осіб, що належать до членів сім’ї;
  • зібрати всі правовстановлюючі документи на нерухомість та автотранспорт;
  • виписати перелік належних юридичних осіб та інфентаризувати цінне рухоме майно на суму більше ніж 88 100 грн;
  • перевірити інформацію про себе та членів сімї у відкритих онлайн-реєстрах;
  • визначити доходи за допомогою кабінету платника податків на сайті Державної фіскальної служби України;
  • зібрати інформацію про грошові активи, покупки понад 88 тис. грн, борги та кредити.

 

Допомогою у декларуванні також може стати розроблений онлайн-курс «Декларуй доброчесно!», започаткований НАЗК за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та спільно із громадським проектом масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus». Зареєстровані слухачі курсу зможуть переглянути відео-інструкцію щодо заповнення кожного розділу декларації із поясненням, а також задати запитання на форумі експерту.

 

Конспект на тему: "Порядок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"