Депутати обласної ради ухвалили низку рішень у сфері управління комунальним майном

19 лютого 2021, 16:38

Під час пленарного засідання обласні обранці підтримали проєкт рішення про особливості передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ міст Черкаської області. Це дасть змогу надалі затвердити переліки об’єктів оренди і почати процедуру торгів.

Нагадаємо, що з 1 лютого 2020 року в Україні діє новий закон “Про оренду державного та комунального майна”. Згідно з документом, це майно можна здати в оренду лише через електронні сервіси.

 

Ще на рік продовжили програму ефективного використання ЦМК. Йдеться про повернення з оренди цілісних майнових комплексів  зокрема і від тих орендарів, які мають заборгованість по сплаті оренди. Прийняття цього рішення дозволить обласній раді виконати повноваження щодо ефективного управління майном. 

Зауважимо, що минулого року із семи ЦМК повернули 4 (колишні Жашківське Корсунь-Шевченківське та Канівське поліграфічні підприємства, а також ЦРА №30) 

З поміж іншого депутати підтримали проєкти рішень про надання Монастирищенській  ЦРА №17 та Тальнівській ЦРА №73 дозволів на отримання кредитних лімітів. Ці гроші потрібні для поповнення обігових коштів, комунальні підприємства зможуть вчасно розрахуватися зі своїми постачальниками, виплатити заробітну плату працівникам та сплатити податки і збори до бюджету.

Також депутати ухвалили низку земельних питань, які стосувалися надання дозволів на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок та їх затвердження, надання дозволів на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок спільної власності, а також про припинення права користування земельними ділянками та надання їх у користування.

У ході засідання ухвалено рішення про особливості призначення і звільнення керівників комунальних підприємств, закладів охорони здоров'я, освіти й культури. 

- Важливо встановити єдині організаційно-правові підходи під час укладання контрактів. Для нас і надалі залишається пріоритетним ефективне використання майна комунальної власності, а також визначення прав, обов'язків та відповідальності як керівників підприємств, так і обласної ради, - прокоментував Анатолій Підгорний


Виконавчий апарат обласної ради