Черкаський обласний госпіталь потребує оновлення матеріально-технічної бази, - Анатолій Підгорний

10 серпня 2020, 17:04

Голова обласної ради Анатолій Підгорний ознайомився із роботою Черкаського обласного госпіталю для інвалідів війни. За результатами візиту, відбулася зустріч із керівницею департаменту фінансів Наталією Кравченко, де обговорили можливість виділення додаткових коштів на покращення матеріально-технічної бази закладу.

 

- Пандемія закінчиться,  а понад 5 тисячам захисників держави, які щороку відвідують госпіталь, потрібна буде кваліфікована медична  допомога й соціально-психологічна реабілітація. Для цього маємо подбати про оновлення матеріально-технічної бази. Зауважу, що востаннє капітальний ремонт у закладі проводили у 2014-му році. Відтоді більшість ремонтних робіт здійснювали коштом спонсорів, дещо колектив госпіталю робить своїми силами, - прокоментував Анатолій Підгорний.

Взагалі госпіталі зараз перебувають у складному становищі. НСЗУ не фінансує більшість послуг фізіотерапевтичного відділення, тобто  масажі, водні процедури, соляна кімната тощо не оплачуються.  Черкаський обласний госпіталь уклав договори лише на три пакети послуг загальною вартістю понад 16 млн грн, чого не достатньо для надання повного пакета послуг ветеранам.  

 

- У лютому під час розширеної наради ми вже обговорювали цю проблему із лікарями, фахівцями профільного управління ОДА та керівниками комунальних закладів. Напрацювали можливий вихід із ситуації, сформували звернення, яке депутати підтримали на сесії, й направили його до Верховної Ради. Наразі ВР своєю постановою відклала на рік  перехід госпіталів на нову систему фінансування - вони  отримуватимуть кошти за рахунок державної субвенції. Водночас, зробивши ремонти чи закупивши нове обладнання, ми зробимо госпіталь спроможнішим до нових умов і не поставимо під сумнів можливість ефективного лікування та реабілітації наших захисників, - додав голова обласної ради.


Виконавчий апарат обласної ради