Черкаська облрада ухвалила важливі рішення по аеропорту і змінах до бюджету

14 вересня 2021, 17:40

Йдеться про перерозподілення на 2021 рік для КП «Аеропорт Черкаси» 9 млн 450 тис. грн для погашення кредиторської заборгованості. Ці кошти були передбачені на 2020 рік, проте їх так і не було профінансовано, повідомляє "Прочерк".

Ухвалено Програму розвитку та підтримки комунального підприємства «Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради» на 2022-2024 роки. Метою програми є відновлення та подальший розвиток пасажирських і вантажних авіаперевезень як однієї зі складових транспортних галузей області, нарощування обсягів авіаперевезень та розвиток аеропорту, посилення інноваційної спрямованості розвитку регіону.

На думку авторів програми, доцільність капіталовкладень в модернізацію Черкаського аеропорту визначається вдалим територіальне розташування аеропорту в центрі України, наявністю пункту пропуску через державний кордон, що дає змогу обслуговувати міжнародні авіарейси. Аеровокзальний комплекс розрахований на обслуговування 250 пасажирів на годину. Аеродром має штучну злітно-посадкову смугу довжиною 2500 м, шириною 42 м, руліжну доріжку. Технічні можливості злітно-посадкової смуги дозволяють приймати повітряні судна типу: AН-140, ATR 72, Embraer ERJ 145, Saab 340 та вантажні літаки класу ІЛ-76, AН-26. У будівлі аеропорту та поруч із нею наявні складські приміщення. Крім того, поруч є зручна транспортна розв’язка. Є можливість створення сучасного логістичного центру, що поєднав би автомобільні, залізничні та авіаперевезення з використанням потенціалу річкового вантажного порту.

Передбачається, що програма фінансуватиметься за рахунок власних фінансових можливостей підприємства (які, щоправда, обмежені), коштів з державного, обласного бюджету та інших джерел.

Згідно зі статистичними даними «передковідного» періоду, за 2018 рік туроператорами та турагентами Черкас було надано послуги 22 995 виїзним туристам, які скористалися послугами аеропортів Бориспіль та Жуляни. Відповідно до даних Держприкордонслужби, на Рош га-Шана в 2019 р. прилетіло орієнтовно 20 тис. паломників з усього світу, в аеропорт «Бориспіль» прибуло чартерними рейсами до 17 тис. паломників, в аеропорти Одеси та Вінниці – до 3 тис. паломників.

Відновлення та підвищення ефективності роботи КП «Аеропорт Черкаси Черкаської обласної ради» дасть поштовх розвитку туристично-рекреаційного потенціалу. В області є найцікавіші 77 пам’яток історії, архітектури та археології, а також 9 історико-культурних заповідників. Практично в межах міста Черкаси – Соснівка, рівнинний кліматичний курорт лісостепової зони, розташований на великому масиві хвойних лісів правого берега Дніпра. Функціонують санаторії, профілакторії, пансіонати, будинки відпочинку, оздоровчо-спортивні бази. Місто Черкаси має унікальну берегову зону – близько 13 км пляжів.

На території області розташований найбільший у лісостеповій зоні України Канівський біогеографічний заповідник (площа 2028 га), всесвітньовідомий Уманський національний дендрологічний парк «Софіївка» НАН України.

В області діють понад 400 промислових підприємств, які виробляють електроенергію, видобувають вугілля, випускають мінеральні добрива, аміак, легкові автомобілі та автобуси, товари народного споживання продовольчої та непродовольчої груп. У харчовій промисловості найбільшого розвитку набули такі галузі, як цукрова, м’ясопереробна, молочна, борошномельно-круп’яна, лікеро-горілчана, консервна. Сільське господарство спеціалізується на буряково-зерновому господарстві (з овочівництвом і садівництвом), а також на м’ясо-молочному тваринництві.

Крім того, обласна рада ухвалила низку рішень щодо перерозподілу обласного бюджету. Так, додаткові кошти було виділено управлінню освіти і науки ОДА (на придбання навчального та комп’ютерного обладнання), управлінню охорони здоров’я ОДА, департаментам соціального захисту населення, будівництва, інфраструктури та житлово-комунального господарства, фінансів ОДА, територіальним громадам тощо.


Виконавчий апарат обласної ради