Черкащан запрошують долучитися до краєзнавчого вишколу

04 травня 2023, 17:04

Команди від сільських, селищних та міських рад, до складу яких входять учні 7-10 класів зможуть пройти цікавий квест і перевірити, чи добре вони знають Черкащину, взявши участь у краєзнавчому вишколі «З глибин народної скарбниці».

Захід проводить Черкаський обласний Центр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради.

Вишкіл відбуватиметься у два етапи: дистанційний та очний. Аби взяти участь, команда з 10 учасників має зареєструватися до 10 травня за цією формою .

Вишкіл передбачає наступні види програми:

1. Заочний (дистанційний) етап – 12-14 травня.

- Онлайн вікторина: «Краєзнавча скарбниця Черкащини».

- Флешмоб «Вишиванка – душа мого народу!» до 18.05.2023 року.

2. Очний етап – 25 травня.

 - Візитівка команди «Ми українського народу діти»

 - Краєзнавчий конкурс «Почастуй мене бабусю: Нема козака без капусняка та пряника - медяника». 

- Туристсько-пізнавальний квест «Не спробуєш – не дізнаєшся…»

Програма вишколу

1. Онлайн вікторина: «Краєзнавча скарбниця Черкащини». 

Після реєстрації учасники отримають на електронну адресу, вказану під час реєстрації, посилання на один з інтернет-ресурсів на якому потрібно буде пройти тестування протягом 12-14 травня 2023 року. Участь може брати як один учасник від команди, так і вся команда. Під час проходження учасниками вікторини має бути вказана назва команди. В іншому разі – результат не буде зарахований. Учасники повинні виявити знання з географії, історії України, літератури, краєзнавства, народознавства, туризму.

2. Флешмоб «Вишиванка – душа мого народу!». 

Керівник команди до 18 травня у Facebook завантажує відео, де учасники декламують вірші, співають пісні чи будь-якого іншого сюжету відповідно до теми. В дописі потрібно обов’язково вказати хештег: #ОЦТКІЕ_Черкаси #Vyshyvanka_vyshkil_2023

3. Очний етап. Відбудеться в Черкасах 25 травня. Місце проведення учасникам повідомлять додатково.

На очному етапі команди представляють:

3.1. Візитівка команди «Ми Черкаського краю діти». Час для представлення 10-12 хвилин.

Зміст візитки:

  • представлення команди, її учасників, використання елементів життя гуртка, використання елементів історії та культурного надбання свого краю; 
  • форми змістової частини: словесна, пісня, танець, музичний супровід, інші елементи; 
  • засоби вираження змісту: зовнішній вигляд, декорації, реквізит, інше;
  • загальне враження від виступу команди: злагодженість дій, динамічність.

3.2. Краєзнавчий конкурс «Почастуй мене бабусю: Нема козака без капусняка та пряника - медяника».

Конкурс відбувається у вигляді дійства, частини обряду, під час якого учасники команди та їх керівники, презентують одну з традиційних страв Черкащини – капусняк, а також притаманну саме Черкаському краю випічку – печиво медяник чи медовик. 

До суддівської колегії подається готова страва з театралізованою презентацією. Вони звертатимуть увагу на оригінальність представленого рецепту: віднайдений чи сімейний (подається до суддівської колегії в паперовому вигляді), його смакові властивості; автентичність посуду, в якому презентується страва; доречність та майстерність виконавців в презентації страви (пісня, вірш, віншування, хореографія, музичний супровід); зовнішній вигляд та реквізит. Час для представлення 15 хвилин.

3.3. Туристсько-пізнавальний квест «Не спробуєш – не дізнаєшся…»

Учасники вишколу всією командою проходять туристичні етапи, з елементами орієнтування та краєзнавчих завдань.

Підбивання підсумків:

Команди-учасники обласного краєзнавчого вишколу «З глибин народної скарбниці» будуть нагороджені грамотами Центру, керівники команд – подяками Центру.

- Хочемо залучити дітей та молодь до вивчення історичної та культурної спадщини, природного різноманіття рідного краю. З іншого боку прагнемо прищепити їм любов до краєзнавства та активного способу життя. Подібні заходи дозволяють виховувати наших дітей патріотично свідомими й відповідальними, які люблять свою країну та з особливою шаною ставляться до її звичаїв, традицій, духовних і культурних цінностей, - переконана керівниця ОЦТКІЕ Олександра Фігура.


Виконавчий апарат обласної ради