Черкащани розповіли, що для них означає День Соборності

22 січня 2021, 12:23

22 січня українці відзначають 102 річницю проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР. Учні, студенти й курсанти розповіли що для них означає цей визначний день.

 

Ілля Гилюк, студент ЧДБК

«Для мене Соборність України – це ланцюг живих людей, які дивляться в одному напрямі, які мають схожі мрії, які спілкуються українською мовою та хочуть жити і працювати в Україні».

Сергій Чубань, курсант Головного центру підготовки особового складу ДПСУ ім. генерал-майора І. Момота

«Соборність для мене – це сенс існування нашого відомства, це сенс існування взагалі людських об’єднань, це єдність людських думок, це єдність поглядів, це рушійна сила нашого державного суверенітету. Вже більше ніж сто років ми боронимо соборність нашої держави і будемо боронити й надалі».

Олена Гаврильченко, студентка ЧДТУ, волонтерка

«Для мене День Соборності України – це перш за все згадка про те, що сила нашої держави в єдності українського народу. Я багато волонтерю, тому що ця діяльність дає великий поштовх усвідомити, що лише в єдності дій ми можемо зробити нашу країну кращою, незалежною та процвітаючою».

Надія Ілляшенко, учениця Першої міської гімназії

«Для мене Соборність України – це історичне свято, що нагадує про цінність збереження територіальної цілісності нашої країни. Це моє право на життя в рідному краї, це мій обов’язок в боротьбі за нашу Батьківщину».

Владислав Петров, учень Черкаської загальноосвітньої школи №31

«Для мене День  Соборності України – це не тільки об’єднання, це набагато ширший комплекс питань: це і духовна єдність українців, консолідація усіх їх жителів, єдність усіх українських земель.  Це одне з найголовніших свят нашої країни, яке показує нам, що всі ми один народ - а в єдності наша сила!»

Мар’яна Кусяка, студентка ННІ економіки і права ЧНУ ім. Б. Хмельницького

«Для мене День Соборності – це перш за все нагадування нам та підростаючому поколінню, що наша держава єдина та цілісна. А ми, як майбутні державні службовці, маємо дбати про її єдність. Коли наша думка єдина і в нас палає єдиний національний дух, ми можемо відбудувати незалежну та сильну Україну!»

Максим П’яскорський, курсант ЧІПБ ім. Героїв Чорнобиля

«Для мене Соборність України – це єдність всіх українців, навколо головної ідеї нашого майбутнього. Водночас події останніх років переконали – нас не зламати. Ми сильні і  здатні рухатися вперед. Ми як ніколи відчуваємо єдину державу, бо самі творимо її. В єдності  і є сила. Лише разом можливо подолати усі труднощі, знайти спільну мову та порозумітися».

Марина Михлик, учениця Черкаської загальноосвітньої школи №10

 

«Для мене Соборність України – це вміння об’ єднатися для спільних цілей,  це докласти зусиль для створення та плекання громади, в котрій кожен у безпеці,  буде відповідальним перед кожним і за кожного».

Данило Щербак, студент Технологічного інституту Північної Альберти в Едмонтоні

«Для мене, як для всіх українців в Канаді, День Соборності України  -  одне із найважливіших свят після Дня Незалежності. Це нагадування про те, що сила нашої держави у єдності земель. 

Соборність розуміє кожен власно,

Що це таке? – задасть питання вчасно,

– Це єдність духу, сил мого народу,

Що нас єднає мужність, волю, вроду.

Це час минулий у теперішню хвилину,

Це піклування щире про родину,

Це той завіт, що нам Кобзар давав,

Це те, про що він мріяв і писав,

Соборна мати Україна - одна на всіх як оберіг».

Юлія Наливайко, студентка Черкаської медичної академії, заступниця голови студентської ради

 

«Ми перед всім світом, доказали, що ми є єдині неподільні, незалежні.  І я вважаю, що це має бути прикладом для всіх поколінь, тим паче для теперішнього і майбутнього. Пам'ятаймо про ті події, пишаймося, не забуваймо. Тому що у нашій країні триває війна, ми маємо розуміти, що ми є незалежні, що ми є єдині. Ми - одна сім’я, одна країна, одна нація. Зі святом Україно!»


Виконавчий апарат обласної ради