Анатолій Підгорний взяв участь у фаховій майстерні, на якій розглядалися питання реформи вторинної медичної допомоги

16 грудня 2019, 08:50

13 грудня для представників обласної та районних рад в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», що впроваджується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад за фінансової підтримки USAID, проведено одноденну фахову майстерню на тему: «Стан та перспективи реформування вторинної медичної допомоги». Таке засідання на Черкащині проводиться не вперше.

Як повідомив на початку роботи координатор проекту, експерт з медичних питань УАРОР, член Координаційної Ради Української Медичної Експертної Спільноти Костянтин Надутий, заняття поділяється на дві частини та дискусії із запропонованої тематики, запитання і відповіді.

 

Костянтин Надутий як модератор цього засідання, запропонував учасникам фахової майстерні розглянути і обговорити декілька різнопланових питань, але саме тих, що стосуються реформи вторинного рівня медицини, зокрема: чого ми прагнемо; що не влаштовує сьогодні громадян, громади і медичних працівників у цій галузі; в чому відмінність майбутньої діяльності від нинішньої; що таке бізнес-план та інструменти залучення ресурсів за надані послуги; варіанти втілення бізнес-планів, етапи планування, джерела доходів, прибутки та збитки, управління ризиками  та інше.

Експерт зосередив увагу присутніх на що спрямовані зміни: інфраструктуру вторинної і третинної меддопомоги; мережу, технології і кадри, логістику тощо.

Окремо йшлося про контрактну модель регулювання медичного обслуговування, зміну клієнтської бази, додаткові сервіси, конкуренцію та альтернативний розвиток – поєднання обох підходів тощо.

У роботі наради-семінару взяли участь голова Черкаського регіонального відділення УАРОР, голова обласної ради Анатолій Підгорний і перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко.

Коментуючи роботу фахової майстерні, Анатолій Підгорний зазначив, що головною метою засідання є не тільки ознайомлення з темою заняття, а щоб кожен із учасників, виходячи із основ проблематики, зміг сформувати думку не лише щодо стану і перспектив реформи вторинної ланки медицини, а й зробити висновки – чого ми прагнемо від реформ, як маємо діяти, чого очікуємо, де місце органів місцевого самоврядування у цій реформі і те, що ми також маємо робити і як впливати, щоб мешканці громад змогли отримували тільки якісні послуги.

Користуючись нагодою, голова обласної ради вручив Почесну грамоту Української асоціації обласних і районних рад заступнику голови Городищенської районної ради Миколі Васильовичу Панчишину за багаторічну сумлінну працю, особистий вагомий внесок у діяльність органів місцевого самоврядування Черкащини та з нагоди Дня місцевого самоврядування в Україні.


Виконавчий апарат обласної ради