Краєзнавчий музей ремонтують... уперше за тридцять років - «Черкаський край», №104, 27 грудня 2011 року

27 грудня 2011, 18:27
Нарешті замаячіло світло в кінці «ремонтного тунелю» для обласного краєзнавчого музею. Понад 10 років працівники установи зверталися до різних інстанцій із проханнями надати кошти на капітальний ремонт, якого дуже потребувала тридцятирічна будівля. Та до їхніх прохань залишались глухими, аж поки це питання не почала вирішувати Черкаська обласна рада. Саме за її сприяння музей було введено до обласної програми «Будуємо нову Черкащину», і справа зрушила з мертвої точки. На ремонт фасаду будівлі в обласному бюджеті відшукали 250 тис грн., тож нині робота в самому розпалі.

На черзі – ремонт фонтану

Вапняк тріскається, грибок повзе всередину приміщення, а між розбитим склом віконних рам стоїть брудна вода – усе це нині директор краєзнавчого музею Алла Кушнір згадує як страшний сон. Але саме такими були реалії музею останні десять років. З вологою персонал музею боровся як міг, марно чекаючи відповіді на численні листи до різних інстанцій.

— Музей було побудовано 1983 року. У 1985-му, до 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, його здали в експлуатацію. Тоді ж до будівлі «переїхали» всі експонати, — розповідає Алла Кушнір. — І от тридцять років ми працювали без капітального ремонту, жодного разу не закриваючись на реконструкцію. Лише одного разу, на початку дев’яностих, нам виділили незначну суму коштів, за яку музей просто пофарбували зовні водоемульсійною фарбою.

— Будівля просіла, й це призвело до того, що потріскалося скло у вікнах, — продовжує Алла Кушнір. – А вікна в нас незвичайні – майже шість метрів висотою, та ще й аркоподібні. Довелося робити спецзамовлення. А коли виймали віконні рами, то з кожного вилили по піввідра води, незважаючи на те, що стояла дуже суха погода. Не кращою була ситуація і зовні. Плити кримського ракушняка, з якого побудований музей, від грибка та вологи почали тріскатися та відпадати. Ми вже й не сподівалися на якусь підтримку області, аж тут депутат обласної ради Світлана Трофімова сама запропонувала свою допомогу. Зі Світланою Владиславівною ми знайомі вже давно, адже вона постійно влаштовувала різноманітні культурні заходи в нашому музеї для жителів свого району, коли ще була депутатом міської ради. За її сприяння наші потреби було включено до обласної програми «Будуємо нову Черкащину», і ми отримали кошти. Щоправда, заплановано було 290 тисяч, проте ми вважаємо, що виділені нам гроші – це уже добрий початок.

Мріють музейники й про відновлення роботи фонтану, який «пересох» на подвір’ї закладу ще в середині 90-х років минулого століття. Проте на це необхідно ще чимало коштів. І надалі вирішувати проблеми музею обіцяє депутат обласної ради Світлана Трофімова:

— У наших планах — вирішення численних проблем музею. Їхнє вирішення планую розпочати вже наступного року. У першу чергу, найактуальніші: ремонт фонтану, завершення відновлення фасаду, а також реставрація приміщень для зберігання архівних цінностей.

Ірина Коваль, «Черкаський край», №104, 27 грудня 2011 року