Гуртом краще добро творити - «Молодь Черкащини», №3, 19 січня 2011 року

19 січня 2011, 16:46
Думками про День Соборності України, про віковічне прагнення українського народу до єднання ділиться член Партії регіонів, голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк:

– Ви помітили характерну деталь, що в історії України багато сумних дат. Вони, а вірніше поразки, і стають пам’ятними, їх відзначаємо. Черговою поразкою закінчилася і віковічна мрія українського народу про соборність, єднання земель і людей. Але їх ідеї невмирущі. Тому 22 січня відзначаємо із душевним трепетом. Цей день в історії нагадує нам про проблеми сьогоднішні. Адже нині, втім як завжди, Україні потрібна єдність. Без цього почуття немає поступу. Візьмемо будь-яку сім’ю. Буде в ній толк, коли чоловік має свою позицію, а дружина свою, а тут ще теща зі своєю. Як кажуть у народі: хто в ліс, а хто по дрова.

До народу треба дослухатись, це ж він помітив і сказав мудро: гуртом і батька краще бити. Не подумайте, що я натякаю когось там бити. Переконаний, що гуртом краще добро творити. А щоб разом творити, то треба об’єднатися навколо національної ідеї. Її висловив Президент України Віктор Янукович у своїй програмі «Україна для людей», стрижнем якої є покращення життя кожного, хто мешкає на українській землі, незалежно від географії.

На моє переконання мета, посіяти розбрат між українцями зійшла у мізках недалеких політиків. Цими паростками, кволими і нежиттєспроможними, вони намагаються привернути до себе увагу. А звичайним людям (як дехто їх називає – простим) поділ на Захід-Схід-Південь просто недоречний. І їхній уклад життя довів, що на українській землі мирно уживаються угорці, румуни, словаки, болгари, греки. Що ж тоді ділити нам, правічним українцям?! Тільки відповідальність за долю своєї держави. Саме вона рухає справами і помислами Черкаської обласної ради. Основна наша мета – не шукати противників, а знаходити однодумців. Тобто працювати спільно. До речі, програма соціально-економічного розвитку Черкащини «Будуємо нову Черкащину» і ґрунтується на бажанні розвивати економіку регіону, поліпшувати соціальну політику. І серед депутатів різних політичних уподобань не знаходяться голоси проти розвитку Черкащини.

Іноді чуємо невдоволення, що, мовляв, Партія регіонів «придумала» цю програму. Але ж вона не придумана, не надумана. Кожен населений пункт, вірніше, його громада, висловили свої сподівання для поліпшення їх життя: треба зробити і те, і те. Звісно, у кожної громади проблем нагромадилось аж занадто, але ж не в правилах голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба та цього інституту влади, а також Черкаської обласної ради тільки констатувати ці проблеми. Народ довірив нинішній владі, народ сподівається, що вона виконає поставлені завдання. І певний старт економічних реформ дає підстави довіряти. Хоча ця довіра дається не так легко. Адже у наших громадян живе незбагненний протест проти будь-яких реформ. Мовляв, якщо переміни, то вони в першу чергу несуть певні труднощі. Але ж вони реальність, і їх треба долати.

Треба дбати про історію: досить нам поразок. Українці давно прагнуть часу сподівань і звершень. А вони можливі в Україні тільки у національній, територіальній, релігійній, культурній цілісності. Із висоти 91-го року кидаємо погляд на знакову подію в історії багатостраждальної України: День соборності. Будьмо єдиними у наших прагненнях і справах! Тому кожна сесія обласної ради має стати відправною точкою подальшого розвитку Черкащини. Ми готові до співпраці з кожним, хто хоче добра рідному краєві. А добро, ще раз повторюся, краще творити гуртом.

Леонід Туменко «Молодь Черкащини», №3, 19 січня 2011 року