Голова обласної ради Валерій Черняк у програмі «У фокусі подій» - ОДТРК, 6 грудня 2010 року

06 грудня 2010, 16:32
6 грудня 2010 року голова обласної ради Валерій Черняк взяв участь в програмі «У фокусі подій» у прямому телерадіоефірі, який провів журналіст обласної телерадіокомпанії, заступник головного редактора обласного радіо Олександр Іващенко.

Розмова стосувалася суспільно-політичної ситуації, що склалася на Черкащині після проведення виборів до місцевих рад та переформатування, за їх результатами, складу органів місцевого самоврядування області.

Відповідаючи на запитання ведучого, Валерій Петрович, зокрема, відзначив, що хоча після виборів минуло вже більше місяця, для нього «час промайнув настільки швидко, що й не зогледівся», а щодо свого обрання на посаду додав: «Справа для мене нова, тож доводиться щодня працювати по 12-14 годин, аби швидше освоїтися на новій посаді». Він також підкреслив, що в своїй діяльності розраховує на допомогу свого першого заступника Анатолія Рибака та заступника Василя Касяна. Тож, вже перші сесії обласної ради мали діловий характер.

Голова обласної ради зауважив, що хоча сама виборча кампанія була досить складною та напруженою, вибори за змішаною системою голосування дали можливість, перш за все, самим кандидатам відкрито спілкуватися з виборцями, досконаліше вивчити їх проблеми та дослухатися до корисних порад. На першій сесії ще відчувалася дещо напружена атмосфера в сесійній залі, однак це не завадило депутатам обрати керівництво ради, сформувати її постійні депутатські комісії. Цікаво, що й обласні політичні осередки, формуючи партійні списки та висуваючи своїх представників кандидатами до місцевих рад, дуже ретельно підійшли до добору кандидатур. Скажімо, фракцію Партії регіонів, яка за кількістю депутатів отримала більшість в обласні раді, представляють керівники різних рівнів – від обласного та районного, від державних установ і організацій до крупних державних та приватних підприємств. Подібна картина спостерігається і в інших фракціях. Чимало депутатів органів місцевого самоврядування уже мають за плечима депутатський досвід роботи в радах різних рівнів – сільської, селищної, районної, обласної і навіть Верховної Ради України. Це свідчить про те, що проведення виборів до місцевих рад окремо від виборчої кампанії до ВРУ, сприяло обранню до них фахових і досвідчених депутатів, більшість з яких черкащанам добре відома не лише в обличчя, а й за результатами їх попередньої діяльності.

Незважаючи на те, що фракція Партії регіонів представляє в обласній раді більшість, яку, до речі, на другій сесії обласної ради поповнили двоє депутатів – Володимир Балаба та Станіслав Луценко, обрані до обласної ради від партій «Нова політика» та «Сильна Україна», як наголосив Валерій Черняк, це не означає, що вона діятиме відособлено від інших фракцій. На його переконання, кожен із депутатів вправі висловлювати власну думку, слушні зауваження та пропозиції, впливати на прийняття рішень обласної ради. Та й ділити депутатам нічого, адже, перш за все, їх об’єднує спільне прагнення – працювати разом задля розбудови Черкащини, покращення життя наших земляків.

Далі розмова Олександра Іващенка з головою обласної ради Валерієм Черняком стосувалася проекту обласної програми «Будуємо нову Черкащину».

– Область вже мала не одну програму, які залишилися невиконаними з різних причин. У чому відмінність цієї програми, адже голова облдержадміністрації Сергій Тулуб неодноразово підкреслював, що оцінку діям влади все рівно даватимуть люди, зокрема, й щодо виконання цієї програми. Що стане запорукою успішного втілення її в життя? – запитав журналіст.

– Життя ставить перед нами безліч завдань. Фактично, за основними пунктами цієї програми наша політична сила йшла на вибори. Проект подальшого розвитку нашого краю «Будуємо нову Черкащину» на 2011-2015 роки був ініційований головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом, з урахуванням та узагальненням понад тисячі пропозицій жителів Черкащини, доопрацьований облдержадміністрацією, а потім внесений спочатку на розгляд колегії ОДА, постійних комісій обласної ради, і врешті – на сесію обласної ради, яка відбулася 3 грудня. Дехто з депутатів обласної ради сприйняв запропонований проект як документ, що зможе вже за рік вирішити всі найнагальніші проблеми області за рахунок обласного бюджету. Це не так. Ця програма є першим реальним кроком для вирішення найгостріших проблем, які роками накопичувалися в області, а колишня влада ніяк не могла приступити до їх вирішення. Проект розрахований на 5 років. Думаю, на другій сесії обласної ради ми правильно вирішили, прийнявши його за основу. Зараз головні управління економіки, фінансів облдержадміністрації конкретизують кожну пропозицію проекту, зокрема, й щодо співфінансування та термінів виконання. Після доопрацювання й внесення змін програму буде прийнято на наступному сесійному засіданні.

Сьогодні я був на заслуховуванні звітів керівництва 6 міст і районів області, які, за дорученням голови ОДА Сергія Тулуба, проводить його перший заступник Сергій Рябцев. Якщо узагальнити ситуацію на місцях, то всі керівники регіонів заявляли про дві найнагальніші проблеми: необхідність виведення економіки з тіні та створення фактичних робочих місць, розширення виробництва, – сказав Валерій Черняк.

Відповідаючи на запитання про те, що бюджет 2011 року позиціонується як бюджет розвитку, тобто першочергово найбільша увага буде приділена стратегічним галузям економіки, Валерій Петрович пояснив, що процес його формування відбувається непросто. Маємо завдання, щоб бюджет запрацював на розвиток економіки, адже без її відновлення нізвідки брати кошти для реалізації соціальних проектів. «Проте, це не значить, що менше уваги буде приділено соціальному напрямку», – підкреслив голова обласної ради.

Валерій Черняк детально поінформував черкащан про стан добудови обласної дитячої лікарні, основи підбору фахівців для цієї установи. Він також розповів, що в новому році планується розпочати будівництво нової поліклініки обласної лікарні, яка, втім, позиціонується як обласний консультативно-діагностичний центр.

Зміни передбачені не лише в сфері охорони здоров’я, а й в галузях освіти, культури, спорту. Говорячи про це, Валерій Петрович навів приклад одного з таких об’єктів – необхідність добудови школи в с.Орадівка Уманського району.

Голова обласної ради зауважив, що надзвичайно важливими для нової влади є збереження духовності та історико-культурної спадщини краю, нагадавши, що на рахунку її добрих справ вже значиться відновлення роботи музею Т.Г. Шевченка на Чернечій горі у Каневі, відкриття пам’ятника видатному поету Василю Симоненку в Черкасах. Ще більше уваги буде приділено завершенню реконструкції та впорядкуванню об’єктів Шевченківського національного заповідника, адже 2011 року громадськість всієї України відзначатиме 150-річчя перепоховання праху Т.Г. Шевченка. А в рамках підготовки до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря розпочнеться великий комплекс робіт на об’єктах національного заповідника «Батьківщина Шевченка» у селах Моринці, Шевченкове та Будище Звенигородського району, буде завершено реконструкцію об’єктів Чигиринського національного заповідника – резиденції Б. Хмельницького, замчища у с. Суботів Чигиринського району. Поза увагою влади не залишиться й питання створення умов для організації паломництва брацлавських хасидів до м. Умань.

Буде продовжено й інші добрі напрацювання, які були в радах попередніх скликань. Це, зокрема, стосується Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», розпочатого в області ще в серпні 2008 року. Проект працює у 8 визначених за конкурсом районах. У кожному з них для участі у проекті було відібрано по 5 населених пунктів, зареєстровано 42 об’єднання сільських громад, які разом із місцевими органами влади розробили, затвердили та, що найприємніше відзначити, вже реалізували всі 54 мікро-проекти. Вони були спрямовані на підвищення рівня медичного обслуговування, енергозбереження, покращення доступу до якісної питної води. Ще на початку цієї співпраці було заплановано освоєння близько 6 мільйонів гривень, із яких майже 3 мільйони – це міжнародні інвестиції у соціальну сферу сільських громад. Особливо важливим стало те, що громада не тільки взяла на себе відповідальність за виконання робіт, а й зібрала та освоїла кошти у розмірі 5% від вартості проекту. 45% затрат профінансовано за рахунок обласного та районних бюджетів, а решту 50 – за рахунок Програми розвитку ООН. Загальна сума використаних коштів становить понад 7 млн. 77 тис. грн. У ході здійснення проекту в сільських громадах області відремонтовано 26 фельдшерсько-акушерських пунктів, побудовано 6 водогонів, впроваджено вуличне освітлення у 5 населених пунктах та замінено вікна на сучасні склопакети у 22 школах і дитячих садочках.

Є сподівання, що Черкащина працюватиме в напрямку з розширення цього міжнародного проекту в Україні і в 2011 році, оскільки відомо про намір Єврокомісії продовжити його дію на теренах нашої держави ще на 4 роки. (Пріоритетними напрямами такої співпраці визначено мікропроекти з енергозбереження із застосуванням інноваційних рішень. На підтримку таких пропозицій місцевих громад донорська допомога може сягати 30 тисяч доларів, тоді як проста заміна вікон та дверей – до 10 тис. грн. Також перевага надаватиметься поліпшенню якості медичних послуг та екологічної ситуації в місцевих територіальних громадах).

Голова обласної ради Валерій Черняк висловив переконання, що при взаємодії всіх гілок влади усі позитивні зміни задля подальшого розвитку нашої області можливі.

– Поза всіляким сумнівом, найбільше багатство нашого краю – люди, наші земляки. Сьогодні на особистому прийомі до мене звернувся один чоловік, спортсмен, батько 3-х дітей, який попрохав сприяння в організації дитячого будинку сімейного типу. Я переконався, що його родина щиро прагне допомогти дітям, позбавленим батьківського піклування. Тож коли на Черкащині, в Україні, є такі люди як цей чоловік, ми маємо прекрасне майбутнє, – сказав Валерій Петрович.

Слід зауважити, що жителі області скористалися доброю нагодою безпосередньо поспілкуватися з керівником області, тож телерадіоефір супроводжувався постійними телефонними дзвінками. Люди щиро вітали Валерія Петровича з обранням на високу посаду, висловлювали віру, що йому вистачить сили, знань, моральних якостей і бажання докласти всіх зусиль задля подальшого розвитку рідної Черкащини. Дехто з жителів області дякував голові обласної ради за допомогу в лікуванні та порятунку від найскладніших хвороб, інші зверталися з проханням посприяти в лікуванні, зокрема, й щодо проведення складної хірургічної операції на відкритому серці. Були й інші прохання – допомогти із встановленням лежачих поліцейських в окремому мікрорайоні Черкас, прийняття невідкладних рішень щодо здешевлення ліків в аптеках. Голова обласної ради взяв до уваги кожне звернення та пообіцяв допомогти у їх вирішенні.

Користуючись нагодою, Олександр Іващенко звернувся до керівника області та висловив пропозицію від журналістського загалу щодо поліпшення співпраці органів місцевого самоврядування на всіх рівнях із засобами масової інформації.

Насамкінець, Валерій Черняк привітав черкащан з двома святами: Днем Збройних Сил України та Днем місцевого самоврядування, побажав їм усіляких гараздів та висловив надію, що жителі краю з розумінням та підтримкою поставляться до всіх добрих починань і рішень, прийнятих обласною владою та владою на місцях, спрямованих на подальший розвиток нашого регіону.

ОДТРК, 6 грудня 2010 року
Відділ з питань взаємодії зі ЗМІ та зв\'язків з громадськістю виконавчого апарату обласної ради