Ціль первинної сільської медицини – зниження смертності за трьома нозологіями

28 січня 2019, 11:49
Ціль первинної сільської медицини – зниження смертності за трьома нозологіями14 мільйонів українців, які проживають у селах, мають бути забезпечені доступною та якісною первинною медичною допомогою. Саме над цим завданням працюють урядовці в рамках виконання Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості». Кінцева ціль – знизити протягом 2-5 років смертність українців, які проживають у сільській місцевості, за трьома найпоширенішими в Україні нозологіями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, цукровий діабет.

«Смертність від серцево-судинних хвороб – на першому місці. Сьогодні в Україні щорічно діагностується 45 тис інфарктів міокарда, з яких у сільській місцевості понад 15 тисяч. Розбудовуючи сільську первинну медичну допомогу та за допомогою телемедицини, ми ставимо ціль: за рахунок ранньої діагностики зменшити втричі смертність від інфаркту на селі. Близько 1,7 млн українців хворіють на бронхіальну астму. Щороку фіксується понад 19 тисяч нових випадків захворювання на цукровий діабет, 8 тисяч з них – діти. Тож, доступна і вчасна профілактика цих захворювань, діагностика та первинна вчасна допомога, а також моніторинг дозволяють боротися з цими нозологіями. І це завдання первинної ланки медичної допомоги», – наголошує віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, до трьох нозологій, сьогодні можна додати ще одну – дерматологію, адже дерматологічні проблеми має значна частина населення. Консультації саме з питань дерматології складають сьогодні 20% звернень.

«Озвучені цілі ми ставимо як на рівні України, так само вони мають бути поставлені на рівні кожної сільської амбулаторії у спроможній мережі первинної медичної допомоги. І для 100 % досягнення цих цілей нам потрібно забезпечити три основні речі: спроможна сільська мережа з необхідною кількістю амбулаторій, сімейний лікар з належними умовам праці (заробітна плата, приміщення, житло, транспорт), сучасне оснащення та головне – можливості телемедичних послуг», – зазначає віце-прем’єр-міністр.