«Маємо великі сподівання, що саме ця Верховна Рада прийме історичне рішення», – Президент УАРОР про зміни до Конституції щодо децентралізації

11 січня 2019, 14:35
«Маємо великі сподівання, що саме ця Верховна Рада прийме історичне рішення», – Президент УАРОР про зміни до Конституції щодо децентралізаціїУкраїнська асоціація районних та обласних рад наголошує на необхідності якомога швидшого прийняття змін до Конституції України в частині децентралізації влади. Про це йдеться у зверненні Асоціації, адресованому першим особам держави.

«Українська асоціація районних та обласних рад вкотре заявляє, що повністю підтримує розпочаті у 2014 році в Україні реформи, спрямовані на децентралізацію влади, передачу відповідно до принципу субсидіарності повноважень від виконавчої влади місцевому самоврядуванню. Разом з тим наголошуємо і наполягаємо на необхідності прискорення реалізації реформи місцевого самоврядування з тим, щоб чергові місцеві вибори у 2020 році відбулися на новій територіальній основі громад та районів, щоб органи місцевого самоврядування отримали нові повноваження та співмірні матеріальні та фінансові ресурси для забезпечення ефективного розвитку громад та регіонів, надання якісних послуг громадянам. З метою забезпечення незворотності розпочатих змін, закріплення їх на рівні Конституції України, закликаємо Президента України, Верховну Раду України, Кабінет Міністрів України об’єднати свої зусилля для досягнення цих завдань», – йдеться у документі.

Президент Асоціації Сергій Чернов коментуючи звернення наголосив, що часу для внесення змін до Основного закону щодо децентралізації у Парламенту цього скликання не так багато. Він закликав парламентарів вже з 15 січня, коли розпочнеться черговий пленарний тиждень, приступити до розгляду законопроекту № 2217.

«А чого ще чекати? Реформа дієва, її результати говорять, що для побудови сильних громад, а отже і сильної країни, обраний правильний шлях. Хто чи що може гарантувати, що з часом ці позитивні зміни не відберуть в громад? Тільки відповідні зміни до Конституції України. Є законопроект, прийнятий у першому читанні, то потрібно врешті дати йому далі дорогу або вносити новий законопроект щодо змін до Основного закону в частині децентралізації. Але це потрібно робити вже, наприклад, починаючи з 15 січня, коли депутати працюватимуть в сесійній залі. Маємо великі сподівання, що саме ця Верховна Рада прийме історичне рішення», – відзначає Сергій Чернов.