20 червня 2018, 18:42

Також у роботі сесії взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Юзвенко, голови сільських, селищної рад та об’єднаних територіальних громад, працівники виконавчого апарату районної ради, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники засобів масової інформації.
У ході розгляду порядку денного депутати додатково внесли ще питання про звернення депутатів Маньківської районної ради про підтримку заарештованого Російською Федерацією Олега Сенцова та питання щодо надання відділу освіти райдержадміністрації дозволу на безкоштовне харчування педагогічних працівників Маньківського позаміського дитячого оздоровчого закладу «Дивокрай».

Також депутати заслухали проект Програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2020 роки, з інформацією щодо якої ознайомила начальниця відділу організаційного та інформаційного забезпечення апарату районної державної адміністрації Наталія Ширяєва; а також проект районної програми «Вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення розвитку матеріально-технічної бази Уманської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області, збільшення надходжень до бюджету Маньківського району на 2018 рік», з яким ознайомила начальниця Маньківського відділення Уманської ОДПІ Юлія Гладченко.
Значну увагу депутати приділили внесенню змін до районного бюджету на 2018 рік, про які проінформувала присутніх начальниця фінансового управління райдержадміністрації РДА Світлана Самойленко. Вона, зокрема, зазначила, що зміни викликані необхідністю розподілу вільного залишку коштів районного бюджету, що сформувалися станом на 01.01.2018, розподілу коштів субвенції з сільських та обласного бюджетів та перерозподілу призначень головних розпорядників коштів.

Він, зокрема, зазначив, що практика наповнення і реалізації завдань бюджету відбувається в основному за підсумками 6-ти або 9-ти місяців, або коли вже й падає сніг. Початок року розпочинаємо з дефіцитом, який закриваємо впродовж дев’яти місяців, а складова бюджету розвитку припадає майже на кінець року. І ми тоді впевнено пробуємо робити ремонти дахів, інші роботи. І дивуємося, що десь щось не встигли або кошти не освоїли тощо. Звичайно, такі підходи не роблять честі та потребують змін.

– Це дороговартісне обладнання придбати лише за кошти обласного бюджету – не під силу, тому і розраховуємо на співфінансування районного, сільських та селищних бюджетів. У цьому питанні ми знайшли порозуміння з представниками влади в інших районах і сподіваємося, що така підтримка буде і депутатів Маньківщини, – підкреслив Олександр Вельбівець, подякувавши на завершення їм за розуміння та співпрацю.
У продовженні пленарного засідання депутати схвалили ряд рішень про затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок юридичних та фізичних осіб, за винятком трьох технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в адмінмежах Маньківської селищної ради та Русалівської сільської ради, які не знайшли підтримку в депутатського корпусу, оскільки ці земельні ділянки Держгеокадастр виставляє на аукціон.
Далі в роботі пленарного засідання районної ради оголошено перерву.