Якщо ситуація з газом не буде остаточно врегульована, то втратимо реальний сектор економіки, - Анатолій Підгорний

10 листопада 2021, 18:00

Через зростання цін на енергоносії частина підприємств в області може збанкрутувати, особливо це стосується тих підприємств, які мають найбільшу частку енергоресурсів у собівартості продукції. Це, зокрема, хімічна, скляна, керамічна галузі, сільгосппереробка тощо. Про це розповів керівник Федерації роботодавців області Олександр Дорош під час зустрічі з головою обласної ради Анатолієм Підгорним та депутатами Олегом Кукліним і Євгеном Тараном.

- Це питання не можна остаточно вирішити лише на рівні області, але якщо мовчати і нічого не робити, то  енергомісткі бізнеси, які здебільшого формують реальний сектор економіки знищаться, бо не витримають конкуренції  та і  перелаштуватися всі швидко не зможуть.  До того ж із таким шаленим ростом цін зберегти рентабельність хоча б на рівні беззбитковості дуже важко, - зауважив очільник обласної ради.

- Ми почнемо втрачати наші підприємства і робочі місця, а відновити їх буде великою проблемою. Нас просто видавлять із внутрішнього і зовнішнього ринку, - додав депутат Євген Таран.

    Олександр Дорош запропонував створити спеціальний антикризовий комітет, де представники влади й бізнесу всі ці питання обговорять, підготують план заходів, які можна втілити на рівні області, або ж сформують конкретні ініціативи, з якими можна буде звернутися до керівництва держави. Відповідне звернення він підготує на засідання сесії обласної ради.

    - Підтримую цю ідею. Представники промисловості повинні мати  можливість висловити свою позицію, аби сектор не зник. Остаточне рішення приймемо з колегами під час пленарного засідання. Сподіваюся, що до проблем роботодавців дослухаються і на державному рівні, адже ці підприємці формують реальний сектор економіки, створюють робочі місця і сплачують податки в бюджети, - додав очільник обласної ради.


    Виконавчий апарат обласної ради