В Україні працюють над створенням Сервісних офісів у справах ветеранів

25 січня 2023, 14:01

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко взяв участь в онлайн-презентації типової Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів та членів їх сімей, що напрацьована спільною робочою групою УАРОР і Мінветеранів для реалізації такої на місцевому рівні. Заходи цієї програми планують реалізовувати через мережу Сервісних офісів у справах ветеранів.

Цей офіс буде єдиним органом регіонального рівня в якому зосереджена вся інформація про ветеранську політику на державному, регіональному та місцевому рівнях.

Він функціонуватиме як комунальна установа і утворюватиметься шляхом реорганізації регіональних структур, щоб забезпечити спрощений доступ до комплексу послуг для ветеранів та членів їх родин за принципом «єдиного вікна».

Бюджет Сервісного офісу складатиметься з міжнародної допомоги, місцевих та державних коштів, та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

За попередніми розрахунками, штатна чисельність офісу налічуватиме 20-24 фахівці.

Уряд планує також активно використовувати у наданні послуг розроблені та діючі цифрові системи: е-Ветеран, систему "Перехід" та портал "Дія". 

Представники робочої групи УАРОР та Мінветеранів закликали усіх учасників наради проаналізувати положення Комплексної програми, підготувати і надати пропозиції, доповнення та поправки з урахуванням географічних, демографічних, соціальних та економічних показників кожного регіону, а також надали рекомендації з урахуванням воєнного стану.


Виконавчий апарат обласної ради