В обласній раді працюють над затвердженням фінансових планів комунальних підприємств

07 жовтня 2021, 15:43

Заступник голови обласної ради Володимир Доманський разом із фахівцями управління об’єктами спільної власності провів наради з керівниками 12-и підприємств, де обговорили їхні фінансові плани на 2022 рік.

В результаті для восьми суб’єктів їх затвердили:

- КП "Тальнівська ЦРА №73 ЧОР";

- КП "Монастирищенська ЦРА №16 ЧОР";

- ЧОКП "Фармація";

- КП "ЧОО БТІ";

- КПВАПП “ОБЛАРХБЮРО";

- КП "Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності";

- КП “АТП Черкаської обласної ради”;

- КП “Аеропорт Черкаси”.

Фінансові плани інших чотирьох підприємств відправили на доопрацювання. Йдеться про КП “Аптека №182”, КП “Черкаська ЦРА №5", Смілянське комунальне видавничо-поліграфічне підприємства “Тясмин”, ОКП “Готельний комплекс Дніпро”.

Після виправлення недоліків всі фінплани комунальних підприємств остаточно затверджуватиме голова обласної ради.

Серед основних недопрацювань на які звертав увагу і заступник голови, і працівники управління об’єктами спільної власності - це необхідність:

- підвищення оптимізації підприємств (працювати над зростанням прибутку і відповідно збільшенням суми відрахувань до обласного бюджету. Так, аптечним підприємствам рекомендували зосередитися на оптимізації структури та маркетингу своїх послуг, інакше конкурувати з приватними мережами буде неможливо);

- здійснення заходів для погашення дебіторської заборгованості (така ситуація виникла на поліграфії “Тясмин”. Місцеві газети заборгували їм близько ста тисяч гривень. За таких умов підприємство постійно відпускає їм продукцію в борг і не може вкладати кошти у свій розвиток, що в майбутньому може призвести до банкрутства) тощо;

Всі ці зауваження керівники мають врахувати в роботі і відобразити у фінансових планах на 2022 рік.


Виконавчий апарат обласної ради