Україна відновила контроль на ділянці кордону, протяжністю 1200 км, дві третини з яких – кордон з рф

11 травня 2022, 20:58

Прикордонники продовжують захищати країну разом з силами безпеки та оборони та боронити державні рубежі. Про це сказав директор Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України Леонід Баран на прес-конференції у Медіацентрі Україна – Укрінформ.

- Держприкордонслужба в межах Київської, Сумської та Чернігівської областей вийшла на ділянки відповідальності. Відновлено контроль на ділянці кордону протяжністю 1200 км, дві третини з яких – кордон з рф. Проте, небезпека залишається, тому класичних заходів охорони кордону не достатньо. Зараз продовжуються заходи з детальної перевірки місцевості та облаштовуються додаткові пости, - сказав директор Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби.

Він додав, що найбільш напружена ситуація в Донецькій та Луганській областях.

- Ворог штурмовими діями намагається встановити контроль. Там, разом з іншими силами оборони, діють прикордонники – Луганського, Харківського та Краматорського загонів. На Маріупольському напрямку оборону тримають прикордонники Донецького прикордонного загону та Морські прикордонники Маріупольського прикордонного загону, - сказав він.

Леонід Баран також зазначив, що провокативною зберігається ситуація на кордоні з білоруссю та Придністровському сегменті кордону з Молдовою.

- Ситуація на кордоні з білоруссю залишається контрольованою. Держприкордонслужба враховує можливу загрозу з боку цієї держави та вживає всіх необхідних заходів. Також складна та провокативна ситуація зберігається на Придністровському сегменті кордону з Молдовою. Прикордонники, враховуючи можливі ризики, також вживають всіх необхідних заходів. Наразі всі пункти пропуску на цьому сегменті закриті, - сказав Леонід Баран.

За останні дні зростає кількість обстрілів України з території росії позицій прикордонників.

За інформацією Урядового порталу


Виконавчий апарат обласної ради