У Черкасах вшанували пам'ять полеглих у боротьбі з нацизмом

08 травня 2022, 11:41

8 і 9 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У Черкасах представники обласної та міської влади, ветеранських організацій і духовенство вшанували пам'ять про полеглих у боротьбі з нацизмом під час Другої світової війни, а також помолилися за захисників сучасної України. 

- Сьогодні ми згадуємо полеглих воїнів і тих, які воюють, захищаючи суверенітет сучасної України. Зараз ми чітко бачимо обличчя ворога тому разом стали до зброї. Нехай Благословення Господнє оберігає всіх наших мужніх воїнів. Стіймо міцно і побачимо перемогу, - сказав митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. 

З нагоди Дня матері він згадав мужніх українок, які дають гідну відсіч ворогу пліч-о-пліч із чоловіками.

- Зараз жіноцтво - це потужна, рушійна сила розвитку нашого суспільства. Нехай Господь їх збереже, щоб вони могли дати нові життя і козацький рід не мав переводу, - додав Владика.

Голова ОВА Ігор Табурець, звертаючись до присутніх, зауважив, що український народ, як ніхто інший розуміє ціну миру, який ми здобули у Другій світовій війні та за який боремось сьогодні в російсько-українській війні.

- Підступні окупанти знищують мирне населення, руйнують інфраструктуру й задумали переділити цей світ на свою користь. Але українці об'єдналися заради спільної перемоги. Мужні воїни виборюють кожен сантиметр української землі борються за наших дітей і матерів, за майбутнє нашої держави, - додав Табурець.

Голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний вважає, що для цивілізованого світу Друга світова війна - чорна сторінка в історії, важкий урок про те, що конфлікти не можуть вирішуватися військовим шляхом. Українці також добре пам'ятають ціну тій війні.  

- Тому сьогодні вшановуємо пам'ять про подвиги ветеранів, наших земляків, які боролися з нацизмом і перемогли його, не забуваємо також про всіх тих, кого торкнулася війна. Ми вистояли тоді і будемо боротися сьогодні. Перемога у російсько-українській війні означатиме для нас вільне життя за своїми правилами, а для всього світу - перемогу демократії над імперськими амбіціями, - написав на своїй сторінці Підгорний.

 

Від імені міського голови Черкас Анатолія Бондаренка усім, хто тоді боровся із нацизмом, та тим, хто зараз захищає нас від рашистів, подякував перший заступник Сергій Тищенко. 

- У XX сторіччі українці з усім цивілізованим світом боролись проти нацизму, тепер же, у XXI столітті, нам доводиться захищати нашу державу від рашизму. Група людей чомусь вирішила, що зможе зайти в незалежну суверенну державу, силоміць забрати її територію та знищити населення. Так не буде. Сьогодні знову весь цивілізований європейський світ об’єднався навколо України, яка стала щитом для всієї демократичної Європи. Наша держава — сильна й непокірна, ніхто не відбере в нас нашу суверенність. Бо українці — це незламна нація. Низький уклін всім захисникам, які готові покласти власне життя за всіх нас. Ми обов’язково переможемо, - додав Тищенко.

Депутат обласної ради Віталій Коваль додав, що маємо не занепадати духом, адже лише сильні перемагають.

- Ми сьогодні згадуємо наших дідів і прадідів, які ціною власного життя і надзвичайної мужності дали нам право на життя. Проте через десятки років знову маємо зі зброєю в руках відстоювати своє право жити вільно.

Історія переконує, що сильні духом перемагають. Тож українці переможуть, бо з нами правда і з нами Бог, - вважає Віталій Коваль.

 


Виконавчий апарат обласної ради