У Черкасах вдосконалюють систему оповіщення громадян

31 травня 2022, 15:41

На одній із сесій обласна рада виділила кошти з резервного фонду обласного бюджету на придбання 5 електросирен та блоків для їхнього автоматичного запуску. Наразі їх придбали і планують розмістити в обласному центрі у місцях, які не були достатньо охоплені оповіщенням. 

Про це повідомив заступник голови обласної ради Володимир Доманський після спільної наради з представниками Управління цивільного захисту ЧОДА, міської ради й закладів освіти.

- Деякі з них розмістимо на території комунальних закладів обласної ради. Зауважу, що ці сирени працюватимуть поки в тестовому режимі і далі їх кількість хочуть збільшувати, аби охопити й громади області, а не лише обласний центр. Наразі, сирени на Черкащині запускаються вручну, тому ми чуємо як вони лунають по черзі. Однак фахівці Управління цивільного захисту зауважують, що потрібно придбати спеціальне обладнання, аби повністю автоматизувати процес. Оновлення системи оповіщення - це одне з першочергових завдань обласної влади, адже від цього залежать життя людей. Тому працюємо і далі в цьому напрямку , - додав Доманський.

Загалом в області функціонує 70 сирен, з них 40 - у Черкасах. 

Відкритий блок до системи сповіщення


Виконавчий апарат обласної ради