У Черкасах обговорювали права й обов'язки працівників та профспілок в умовах воєнного стану

04 листопада 2022, 10:35

Так, під час заходу «Єдність у взаємодії: як захищати права працівників та профспілок» черкащани могли поспілкуватися з очільником Профспілки працівників державних установ Юрієм Піжуком, директором ГО «Трудові ініціативи» Георгієм Сандулом, представниками Держпраці тощо.

В дискусії взяв участь також перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко.

- Війна змінює багато сфер нашого життя, зокрема й вносить корективи у трудові відносини. Я добре розумію певні аспекти цієї проблематики, адже пересвідчився на власному досвіді. Коли я був у полоні, то роботодавець вивів мене за штат на три роки і відповідно не нараховував зарплату. Сьогодні у схожих умовах багато цивільних та військових, тому такі заходи, які пояснюють алгоритм дій у зазначених обставинах, дуже важливі. Члени профспілкових комітетів мають знати про нововведення в законодавстві, аби захищати права працівників, якщо їх порушують роботодавці. Тож дякую вам за організацію та цікаву дискусію, - зауважив Роман Сущенко.

Загалом у заході взяли участь активісти Профспілки держустанов, голови обласних комітетів профспілок області та представники молоді.

Під час дискусії учасники обговорили зміни в трудовому законодавстві, соціальний діалог та реалії профспілкової роботи в умовах війни.

- Ми намагаємось максимально допомогти працівникам розібратись в новелах трудового законодавства, яке сьогодні прийняте і впроваджується в життя аби захистити права та інтереси працюючої людини. Нам, профспілкам, далеко не все подобається із того, що прийнято, тож сьогодні намагаємось бути ближчими до трудових колективів і вирішувати їхні питання безпосередньо на місці, надаючи їм, в першу чергу, правову допомогу, - зауважив голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук.


Виконавчий апарат обласної ради