У Черкасах обговорили діяльність профспілок в умовах воєнного стану

18 квітня 2024, 16:04

Перший заступник голови облради Роман Сущенко та перша заступниця начальника ОВА Наталія Кравченко провели робочу зустріч з очільником Федерації профспілок України Григорієм Осовим та керівником обласної федерації профспілок Петром Шевченком.

Під час візиту Григорій Осовий представив роботу організації з початку повномасштабного вторгнення окупантів. Розповів про міжнародну співпрацю та волонтерські проєкти, які вдалося втілити за цей час. Також він акцентував увагу на важливості підтримки й поширення профспілкового руху, адже тут йдеться не лише про захист працівників, а й стимулювання економіки країни за рахунок працюючих осіб.

Окремо обговорили проблематику працевлаштування військовослужбовців та належну підготовку підприємств і трудових колективів до повернення захисників на свої робочі місця. Це один із важливих етапів соціальної адаптації військовослужбовців.

- Зі свого боку ми налагодили тісну співпрацю з нашою обласною федерацією профспілок, окрім цього, в межах депутатської діяльності часто реагуємо на звернення трудових колективів. Переконаний, що профспілковий рух сьогодні працює в правильному напрямі. Насамперед в центрі уваги має бути працівник і захист його прав, адже лише так вдасться зберегти трудові ресурси країни, лише так буде кому її відновлювати й відбудовувати. Люди повинні мати гідну мотивацію повертатися в рідні міста й села та працевлаштовуватися вдома, - додав Роман Сущенко.

Після офіційних зустрічей для представників профспілкових комітетів області відбувся семінар. 

- Серед нагальних питань обговорили можливі шляхи боротьби з тіньової зайнятістю, поліпшення умов праці, механізмів підвищення заробітної плати і подолання нерівності. Профспілки мають виконувати адвокаційну місію на робочих місцях. Серед основних форм співпраці задля вирішення суперечок між владою, трудовим колективом та роботодавцем, учасники дискусії одностайно підтримали саме відкритий діалог. Водночас, зважаючи на воєнний стан, захист прав працюючих має здійснюватися на основі чинних колективних договорів та норм законів України, - прокоментував Роман Сущенко.

Також учасники семінару обговорили такі питання:

  • Стан профспілкового руху України та особливості організації роботи профспілок в умовах воєнного стану;
  • Стан трудового законодавства в умовах війни в Україні;
  • Презентація мобільного застосунку «Профспілкова цифрова»;
  • Органайзинг, як спосіб внутрішнього посилення профспілкових організацій;
  • Соціальна підтримка працівників - ветеранів війни.

Виконавчий апарат обласної ради