Рекомендації ВООЗ для України щодо COVID-19

18 травня 2023, 13:05

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) презентувала оновлені глобальні рекомендації для України щодо COVID-19 на виїзній нараді у Києві, присвяченій Всесвітньому та Європейському тижню імунізації.

За даними ВООЗ, станом на 1 січня 2023 р. жителі України отримали 34 939 868 доз вакцини проти COVID-19, причому 90% з них введено до повномасштабного вторгнення росії. З огляду на ці темпи вакцинації, організація рекомендує Україні зосередитися на таких стратегіях:

- підвищення рівня охоплення первинною серією вакцинації осіб літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і пацієнтів із супутніми захворюваннями незалежно від віку;

- підтримка рівня охоплення бустерною дозою осіб літнього віку, людей з ослабленим імунітетом і пацієнтів із супутніми захворюваннями кожні 6–12 місяців;

- введення бустерної дози в період вагітності для дорослих і підлітків, якщо останню дозу було введено більше ніж 6 місяців тому;

- підтримка рівня охоплення бустерною дозою працівників критичних служб (медиків) кожні 12 місяців тощо.

Щотижня в Україні від наслідків COVID-19 помирають майже сто осіб. Більшість із них – віком старше 60 років. На Черкащині з початку пандемії пішли з життя 3281 особа.

Коронавірус активно мутує і продовжує вражати черкащан. З початку року захворіли 8346 громадян, абсолютна більшість із яких – люди похилого віку (65+років).

В Україні доступна вакцина проти COVID-19, а тому варто пройти імунізацію, щоб захистити себе від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби та можливих ускладнень.

За інформацією Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.


Виконавчий апарат обласної ради