Почесним громадянином Черкащини став Олександр Дяченко

10 вересня 2021, 17:38

Депутати під час восьмої сесії ухвалили рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин Черкащини” Олександру Дяченку.

 

Нагадаємо, цьогоріч в обласну раду надійшли документи на трьох кандидатів:

 

Василенко Анатолій Семенович – голова громадських організацій «Міжрайонна громадська організація Холодноярська Січ» та «Черкаська обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Територіальна оборона України», заступник голови громадської організації «Черкаське обласне товариство політв’язнів та репресованих».

Дяченко Олександр Миколайович – художній керівник та головний диригент Академічного малого симфонічного оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради».

Рибій Микола Михайлович – головний енергетик Дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України».

 

Комісія шляхом голосування обрала Олександра Дяченка, такий же результати був і під час онлайн голосування на сайті обласної ради.

 

Довідково:

 

Дяченко Олександр Миколайович – народився 15 вересня 1962 року у м. Слов’янськ Донецької області. Свою трудову діяльність у Черкаській обласній філармонії розпочав у 1986 році керівником оркестрової групи Черкаського державного заслуженого українського народного хору.

У 1992 році за ініціативи Дяченка О.М. було створено камерний оркестр, він об’єднав у ньому талановитих виконавців і вперше на Черкащині зазвучав професійний оркестр, який за короткий час створив десятки різноманітних концертних програм. За великий внесок у пропаганду музичного мистецтва у 2002 році Дяченку О.М. було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Дяченко О.М. займав посаду художнього керівника Черкаської обласної філармонії, виконував обов’язки директора Черкаської обласної філармонії, у 2012 році став художнім керівником і головним диригентом малого симфонічного оркестру комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради», який створений за його ініціативою на базі камерного оркестру. Завдяки його творчим здібностям диригента і художнього керівника оркестру створена значна, цікава і різноманітна частина репертуару колективу, адже аранжування музичних творів, написаних для іншого складу виконавців, стає можливим для виконання камерним і симфонічним оркестром. Веде активну гастрольну діяльність як диригент, створюючи концертні програми з провідними симфонічними оркестрами України.

Неодноразово був нагороджений почесними грамотами Черкаської обласної ради, Черкаської обласної державної адміністрації, почесною грамотою Верховної Ради України «За особливі заслуги перед Українським народом», почесною відзнакою Черкаської обласної державної адміністрації «Черкаській області – 65 років», медаллю «ГОРДІСТЬ ЧЕРКАЩИНИ».

 


Виконавчий апарат обласної ради