Пікапи для армії: депутат облради розповів, хто донатить кошти на автівки

04 травня 2022, 16:29

Вже 10 автівок вдалося передати на передову для захисників з полку "АЗОВ". На них збирали кошти черкащани, зокрема й депутати облради, а також багато жителів інших областей України та небайдужі за кордоном (Європейські країни, США, Китай тощо). Розповідає депутат обласної ради Олег Петренко, який опікується цим проєктом.

- Пікапи - це "зброя" перемоги. Звісно, що для армії потрібні різні види транспорту: вантажівки, швидкі, джипи, автобуси тощо. Однак для ведення сучасної маневрової війни захисникам необхідні саме пікапи, - розповідає обласний обранець.

За його словами, купують автівки з різних джерел і кожен пікап - це окрема історія.

- Є офіційні реквізити, куди кожен може задонатити. Зі збором допомагають закордонні друзі. Я лише консультую і координую їхні зусилля. Приміром, нещодавно в Данії придбали пікап для розвідників. Гроші на нього збирали самі данці. Однак найбільший донат був від небайдужих у Китаї. Знаєте, якби всі китайці склалися хоча б по кілька юанів, то ми б всю армію на колеса поставили, - жартома говорить Петренко і додає, що багато коштів зібрали і в Америці. Звідти також налагоджують постачання автомобілів.

Детройт. Один із місцевих гаражів, де волонтери працюють над ремонтом автівок

- Приміром, у Детройті люди не лише надсилають кошти, а й самі знаходять і купують автівки, ремонтують їх і налагоджують логістику в Україну. Словом починаємо "протоптувати шлях" до американських пікапів, адже в Європі автівок такого типу майже не лишилося, - розповідає Петренко.

Наразі "пікапний" проєкт набирає обертів. Лише цього тижня три автівки відправлять захисникам на позиції. Однак потреба все одно залишається, адже транспорт - це не те, що можна раз придбати і забути. Вони втрачаються під постійними артилерійськими обстрілами.

Депутат Черкаської обласної ради Олег Петренко

- Будемо продовжувати проєкт "Армії пікапи". На сьогодні допомагаю лише хлопцям із полку "АЗОВ", але сподіваюся, що вже скоро зможу бути корисним і для інших підрозділів. Однак, правду кажучи, збирати гроші все важче і важче. Люди зараз борються за власне виживання, тож волонтерів меншає. Та ми не втрачаємо бойового духу, робитимемо все від нас залежне, аби зробити українську армію сильнішою, - підсумував обласний обранець.


Виконавчий апарат обласної ради