Обласна рада підписала меморандум про партнерство з Франко-українською асоціацією Нормандії

24 квітня 2026, 19:59

Перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко та президент Франко-української асоціації Нормандії Олена Внуковська-Місталь підписали  меморандум про встановлення двостороннього партнерства для втілення освітніх, соціальних та культурних проєктів. 

- Сьогодні підписано два меморандуми: міста і області з Франко-українською асоціацією Нормандії. Це товариство займається вже понад 20 років освітніми проєктами, навчанням дітей та педагогів. У межах співпраці декларуємо наміри реалізувати кілька проєктів, як в освітній галузі, так і в соціальній. Переконаний, що цей досвід буде дуже корисним для міста, для області, для наших вчителів і дітей. Це збільшить їхні можливості знання мови та  розуміння культури. Попереду ще багато роботи, це лише перший крок, - прокоментував Роман Сущенко.

У межах співпраці планується започаткувати партнерства між міськими школами/коледжами та ліцеями спільної власності територіальних громад Черкаської області й Нормандії, організувати стажування для студентів та викладачів, впровадити програми вивчення французької/української мов. Крім того, можлива організація практик для студентів коледжів на базі підприємств та навчальних центрів Нормандії та спільна участь у програмах Erasmus+ й інших грантових ініціативах ЄС для обміну студентами.


Виконавчий апарат обласної ради