Онлайн база артефактів Трипільської культури стане доступною завдяки підтримці обласного бюджету

13 листопада 2019, 13:18

"Черкаський край", №49 від 13 листопада 2019 року

Першу в Україні онлайн базу артефактів Трипільської культури презентували у державному історико-культурному заповідникові, що у селі Легедзине, на Тальнівщині, - інформує UA:Черкаси.

Як розповідає директор заповідника Владислав Чабанюк, 500 тисяч гривень на реалізацію цього проекту спрямував Український культурний фонд, ще 140 тисяч гривень надійшло з обласного бюджету.

Керамічні вази, металеві наконечники, залишки фасаду житла прадавнього населення відтепер можна побачити в інтернеті. Кілька кліків на смартфоні і перед користувачами з’являється онлайн-ресурс. Розробник сайту Ігор Кондратюк розповідає, – спочатку створили макет, потім над ним працювали програмісти.

Світлини для сайту створив Олексій Плесков. Упродовж місяця зробив 1010 фото експонатів музею. Кожен предмет, каже, залежно від об’єму має від 3-х до 12 ракурсів.

«Усі ці предмети не схожі один на одний, складність була в тому, як позиціонувати їх перед камерою. Як його поставити і освітить, – була цікава задача», - зазначає він.

Заради вдалих кадрів працював і вночі. 

Однією з перших протестувати новий ресурс до державного історико-культурного заповідника прийшла чотирнадцятирічна Діана Квич разом із подругами. Каже, що користуватися сайтом зручно. 

«Незважаючи на те, скільки разів ми були у цьому музеї, круто, що придумали такий додаток. Влітку, коли проходять розкопки, ти не завжди можеш потрапити у музей. У селі в усіх є інтернет, ти можеш зайти і подивитися, які нові вироби викладають».

– Створити онлайн-базу трипільських артефактів планували давно, – розповідає директор закладу Владислав Чабанюк. – Реалізувати ідею вдалося завдяки сприянню Українського культурного фонду і коштам обласного бюджету.

Він додає:«Трипільська культура ніби така відома, всі про неї десь чули, але конкретно, якщо запитати, ніхто нічого не знає. Тому виникла така ідея у моїх рідних і знайомих взятися за це і зробити такий сайт».

Дізнатися більше про життя і побут трипільців можна у рубриках: кераміка, предмети з міді, знаряддя праці, зброя, поселення трипільців, пластика, ткацтво, житлобудування, а також фото і відео архіви. Нові артефакти, що знаходитимуть під час розкопок, також будуть додавати на онлайнресурс.

 


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://www.oblradack.gov.ua/onlayn-baza-artefaktiv-tripilskoi-kulturi-stane-dostupnoyu-zavdyaki-pidtrimci-oblasnogo-byudzhetu