“Основне завдання одне: допомагати силам оборони”, – Віталій Коваль про підсумки роботи Черкаської обласної ради

31 грудня 2022, 10:07

Традиційно в кінці грудня прийнято підбивати підсумки року, що минає. 2022 став для всієї України дійсно переломним у всіх сферах. Журналісти Про все поспілкувалися з головами фракцій у Черкаській обласній раді про те, які найважливіші рішення депутати проголосували цього року та що їм зробити не вдалося. 

Про злагоджену роботу депутатів у сесійній залі, волонтерську діяльність та головні завдання на наступний рік розповів голова фракції "Європейська солідарність" Віталій Коваль.

- Яке найважливіше рішення, на вашу думку, депутати підтримали на сесіях облради цього року?

- На мою думку та думку нашої фракції, було декілька важливих рішень стосовно підтримки обласної програми територіальної оборони, також була обласна програма по формуванню матеріально-технічного резерву для цивільного захисту. Ці програми передбачали виділення коштів на підтримку військових та закупівлю обладнання та матеріально-технічних засобів для запобігання надзвичайних ситуацій та швидкого реагування задля подолань наслідків таких ситуацій.

- Що вашій фракції не вдалося цьогоріч проголосувати/реалізувати?

- Через певні об'єктивні причини на останніх сесіях не вдалося провести звернення до центральних органів влади щодо заборони діяльності проросійських релігійних організацій. Це єдине таке питання. Цього року депутатський корпус, незалежно від політичних поглядів чи якихось власних амбіцій, працював злагоджено, адже було розуміння, що робота направлена першочергово на обороноздатність та допомогу ЗСУ. Є порозуміння між депутатським корпусом та обласною адміністрацією щодо пріоритетів цього року.

- Як ваша фракція допомагає ЗСУ/ВПО/волонтерам від початку повномасштабної війни?

- Депутатка нашої фракції Оксана Циганок очолює Центр допомоги армії, який ми з нею разом заснували ще у 2014 році. Активно долучилися до допомоги Олександр Радуцький, В'ячеслав Бабенко, Віктор Погорілий, Сергій Буцько, Михайло Грабовський. Уся наша фракція щотижня залучає меценатів, підприємців для потреб волонтерів, які допомагають армії. От ми взяли цю нішу і думаю, видно, як активно діє Центр допомоги армії.

- Які завдання перед вашою фракцією стоять на наступний рік?

- Основне завдання одне: допомагати силам оборони. Я 24 лютого пішов до військкомату, 25-го прийняв присягу і зараз є військовослужбовцем ЗСУ. Я говорив уже, що практично вся наша фракція залучена у волонтерському русі. Звичайно, є пріоритети в програмі соціально-економічного розвитку, це і побудова приміщення для "швидкої", наші заклади охорони здоров'я, забезпечення додатковими альтернативними видами опалення закладів соціального захисту. Ми розуміємо, що енергетична система України потерпає від ворожих ударів, тому саме на такі речі, я думаю, ми будемо в наступному році спрямовувати увагу. Якщо до літа, дай Боже, ми переможемо, тоді будемо переглядати принципи розподілу бюджету, зокрема в частині програми національно-патріотичного виховання, підтримки закладів освіти, в такому плані.

 - Як цьогоріч плануєте зустрічати Новий рік в умовах воєнного стану та відключень світла?

- Як би не було, життя триває. Коли я спілкуюся з побратимами, які зараз боронять схід, вони говорять, що вони саме для того нас охороняють, щоб життя не зупинялося. Традиційно ми зберемося в колі родини. По-сімейному. Під відключення світла ми вже підлаштувалися, є вдома акумулятори, ми придбали інвертори. Пристосовуємося до цього.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://www.oblradack.gov.ua/osnovne-zavdannya-odne-dopomahaty-sylam-oborony-vitaliy-koval-pro-pidsumky-roboty-cherkaskoyi