Як громадам стимулювати економічний розвиток – презентація посібника

05 травня 2021, 11:50

Посібник «Місцевий економічний розвиток у територіальних громадах: корисні поради та кращі практики» презентували у пресцентрі Українського кризового медіацентру. Посібник доступний онлайн (ЗАВАНТАЖИТИ). Про це йдеться на порталі "Децентралізація".

Посібник для громад та місцевого бізнесу розробила Програма USAID DOBRE.

- Мета сьогодні - це поінформувати громади України про посібник та позитивний досвід, який він містить, аби вони теж могли долучатися до розвитку місцевої економіки для вдосконалення своїх громад. Я щиро сподіваюся, що цей посібник надихне інші громади в Україні здійснити необхідні кроки, щоб підтримати місцеве економічне зростання та покращити життя своїх громадян, - зазначила заступниця директора місії USAID Сюзан Кутор.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря зазначив, що Державний фонд регіонального розвитку сьогодні надає пріоритет проєктам економічного розвитку.

- Ми багато чули від громад, що "проєкти є, а можливості залучити ресурс немає". Зараз дали можливість залучити ресурси - виявилось, що проєктів не дуже багато. Посібник, який був розроблений Програмою DOBRE - це набір базових інструментів, які здавалось би, мали бути на поверхні у кожної громади. Вони є не дороговартісними, але вони ефективні, - додав Іван Лукеря.

- Посібник - це зріз нашого досвіду роботи з громадами. У посібнику міститься набір інструментів, з якого громади можуть бачити всю палітру, що можна використовувати. І він може допомогти громадам визначити, що саме їм потрібно, що має сенс. Щоб не копіювати все, що є навколо чи відбувається у інших громадах, а вміти аналізувати різні інструменти, які доступні громадам і створювати свій мікс, обирати те, що актуально для конкретної громади, - зазначив автор посібника, виконавчий директор Агенції економічного розвитку PPV Knowledge Networks. Володимир Воробей.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://www.oblradack.gov.ua/yak-gromadam-stimulyuvati-ekonomichniy-rozvitok-prezentaciya-posibnika