Від підвищення зарплат, до зростання заборгованості: як переживають карантин комунальні підприємства обласної ради

17 червня 2020, 09:21

Кілька місяців жорстких обмежень по різному вплинули на діяльність комунальних підприємств обласної ради. Деякі модернізувалися й перейшли на дистанційну роботу, дехто потерпає від збитків за несплату підприємцями оренди.

- Ми продовжуємо проводити наради з нашими комунальними підприємствами, аналізуючи фінансово-економічні показники їхньої діяльності за 2019 рік і другий квартал 2020-го року. Основна мета – визначити критичні моменти і вчасно їх ліквідувати, аби зберегти майно і слідкувати за його ефективним використанням, - розповів Анатолій Підгорний після наради.

Як обласне Бюро технічної інвентаризації пристосувалося до умов карантину

Директорка Черкаського обласного бюро технічної інвентаризації Тетяна Філінська зауважила, що на час карантину працівники пішли в оплачувані відпустки, проте, якщо з’являлося замовлення, то одягали захисні засоби й виїздили на об’єкт, аби провести заміри. Також Тетяна Філінська запевняє, що їм вдалося забезпечити інженерам  віддалений доступ до даних, аби вони могли перевіряти правильність їх введення. Якщо з’являлися сумніви, то інспектор виїздив на місце і проводив заміри.

- За рахунок збільшення вартості послуг та кількості замовлень нам вдалося підвищити рівень заробітної плати на півтори тисячі гривень у 2019 році порівняно з 2018. У першому кварталі 2020 року також плануємо збільшити зарплату, оскільки після послаблення карантину отримали велику кількість замовлень, - додає директорка обласного БТІ.

Проаналізувавши виконання фінансового плану, голова обласної ради зауважив, що підприємства повинні показувати реальний постійний приріст прибутку. Під час формування та коригування фінансових планів варто врахувати той факт, що прогнозований фінансовий результат поточного року повинен бути не меншим за показники минулого року. Така колізія трапляється досить часто, адже фінансові плани на майбутній рік формуються в жовтні поточного року. Саме для цього потрібне коригування фінпланів.

Під час карантину потерпають не лише орендарі, але й власники площ

Директор КП «Управління по експлуатації будинку рад і об’єктів комунальної власності» Валерій Височин інформує, що в його підпорядкуванні 17 об’єктів, площі яких здаються в оренду, це 39 тисяч  кв м із яких 2,5 % не використовується.

- На разі підприємство має прострочену заборгованість за деякими неплатниками вже є рішення суду про стягнення боргів, проте у виконавчій службі запевняють, що підприємець не має майна, яке б можна було вилучити для відшкодування боргу. Аби не допускати значного накопичення фактичної заборгованості після двох місяців несплати подаємо позов до суду, якщо орендар і далі не платить, то відключаємо комунальні послуги, - розповів Валерій Височин.

Голова обласної ради зауважив, що  діяльність комунального підприємства із низькою рентабельністю є неприпустимою. Тож дав ряд доручень начальнику управління майном обласної ради та керівнику підприємства.

Зокрема, вжити заходів щодо зменшення дебіторської та кредиторської заборгованостей, до кінця року забезпечити динаміку збільшення середньомісячної заробітної плати  по підприємству не меншу, ніж у 2019 році. Також директор комунального підприємства має надати інформацію про реєстр чинних договорів оренди, про співставлену орендну плату по короткострокових та довгострокових договорах, про перелік вільних площ, про рентабельність підприємства за останні 5 років, про договори оренди із найбільшими боржниками.

Для забезпечення платоспроможності комунальних підприємств на розгляд сесії обласної ради, що відбулася 12 червня, вносили проєкт рішення про часткове звільнення від сплати надходжень від орендної плати. Згідно з цим проєктом упродовж пів року КП «Управління по експлуатації будинку рад і об’єктів комунальної власності» та «Аеропорт Черкаси» залишатимуть на підприємстві 100  відсотків надходжень від оренди і не сплачуватимуть їх до обласного бюджету. Депутати підтримали цей проєкт рішення, тож зекономлені кошти керівники підприємств спрямують на погашення заборгованості по заробітній платі минулих періодів та збільшення обігових коштів.


Виконавчий апарат обласної ради


Source URL: https://www.oblradack.gov.ua/vid-pidvischennya-zarplat-do-zrostannya-zaborgovanosti-yak-perezhivayut-karantin-komunalni