На Черкащині відзначили 162 річницю перепоховання Кобзаря

22 травня 2023, 15:30

На Чернечій горі, в Каневі, представники влади й громадськість вшанували пам'ять Тараса Григоровича Шевченка з нагоди 162 річниці з дня перепоховання праху поета.

- Вже 10 років талант генія і його поетичні рядки набувають особливого значення, а зараз є найбільш актуальними. З його словами наші захисники й захисниці йдуть у бій, звільняють рідну землю. Цивільні заручники, військовополонені, політв'язні тримають опір, згадуючи поетичні рядки Шевченка. І сьогодні ми разом з українцями по всьому світу вшановуємо його пам'ять і згадуємо пророчу настанову: "борітеся, поборете". Тож не зупинимося й обов'язково відстоїмо свою землю, волю свій народ і нарешті відновимо справедливість, - зазначив перший заступник голови Роман Сущенко.

Під час урочистостей учасники поклали квіти до пам'ятника Шевченку, а священнослужителі провели молебень за упокій душі Кобзаря.

Довідково: Тарас Шевченко, ідеолог та символ української національної ідеї, помер 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі у віці 47-и років. Його тимчасово поховали на місцевому Смоленському кладовищі, а через два місяці на виконання волі Шевченка його останки перепоховали на Чернечій горі в Каневі.


Виконавчий апарат обласної ради