На благодійному аукціоні зібрали майже 250 тисяч гривень для військових

24 травня 2022, 18:40

Черкащани придбали картин та інших витворів мистецтва на майже 250 тисяч гривень в межах благодійного аукціону, який відбувся в обласному художньому музеї 23 травня.

Кошти спрямують для придбання запчастин до військової техніки ВМС, а також на лікування нашого захисника Антона Гладуна, який втратив дві ноги та руку, захищаючи Україну.

Участь в аукціоні взяли чимало представників влади, серед них і депутати обласної ради.

- Ми долучилися до процесу організації, зокрема, допомагали з вибором місця проведення, пошуком благодійного фонду, як майданчику, запрошення учасників тощо, - розповідає перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко. Він також додає, що і собі придбав картину, за яку довелося поборотися.

- Не буду приховувати, я заздалегідь ознайомився з роботами, які будуть на аукціоні. Кілька запали в душу, але зупинився саме на "Півоніях" Романа Кравчука. Ця робота для мене особлива, бо подарую її дружині. Пригадую, коли був у російському полоні, то дружина наважилася на відчайдушний крок і віддала картину, яку я їй намалював, президенту Франції Емануелю Макрону. Там теж був зображений натюрморт. Тож я боровся за картину Кравчука до останнього. Коли аукціон закінчився, відразу зателефонував дружині, - зізнається Сущенко.

"Півонії" , Роман Кравчук

Депутатка Наталія Кравцова розповідає, що намагається відвідувати подібні заходи, які стосуються підтримки захисників, тому також придбала картину.

- Я не можу сказати, що дуже розбираюся в живописі. Однак, коли побачила роботу Віктора Крючкова "Світає, край неба палає...", вона запала мені в душу. Відчуваю, що ця картина емоційно моя, - зізнається депутатка.

Сам аукціон тривав досить жваво. Під час торгів за деякі картини віддали у п'ять - шість разів більшу суму, ніж початкова вартість роботи. Іноді учасники "змагалися самі з собою". Вони пропонували відразу вищу суму за роботу, якщо реальних торгів не відбувалося і ніхто "крок не перебивав".

Найактивніше учасники змагалися за картину Петра Козіна "Етюд". Її стартова ціна становила 10 тис. грн, однак в ході торгів її продали за 66 тисяч.

Ректор ЧДТУ Олег Григор, який також став учасником, розповів, що дізнався про захід із соцмереж і прийшов сюди не так заради мистецтва, як для того, щоб допомогти хлопцям. Тому для себе вирішив, якщо нічого не придбає, просто пожертвує кошти.
 

Художники віддали свої картини безплатно. Так, черкаська майстриня Олександра Теліженко віддала для аукціону патріотичне панно та розгрузку. Обидві роботи пішли з молотка.

- Цей аукціон демонструє активну соціальну позицію художників та інших митців. Вони вболівають за Україну та бійців і хочуть допомогти нашим захисникам. Тут представлено багато класних, якісних робіт, які будуть реалізовані з доброю метою, - говорить Теліженко і додає, що на аукціоні представляє бойову розгрузку, шеврони й панно "Слава Україні", де зображений тризуб у розквітлому древі. Це не просто роботи, вони відображають сьогоднішню реальність, у якій живуть українці.

Голова Національної спілки художників у Черкаській області Роман Кравчук після заходу зізнається, що навіть не думав про конкретну суму, яку вдасться зібрати, однак загальним результатом задоволений.

- Це свідчить про нашу благочинність і добре серце черкащан. Всі розуміють, в який час ми живемо, тож в центрі уваги були не роботи митців, а те, для чого ми збирали кошти. Про самі роботи теж можна говорити довго. Все, що представлено на нашому аукціоні, варте уваги. Однак я дуже вдячний і учасникам, і митцям, і організаторам, завдяки яким нам вдалося зробити добру справу і долучитися до підтримки бійців, - додає він.

За словами Кравчука, не всі роботи продали вчора, більшу частину можна буде придбати онлайн, наразі  шукають майданчик, де це можна якісно зробити.


Виконавчий апарат обласної ради