Діпфейки, маніпуляції й дезінформація: для черкаських студентів провели тренінг із медіаграмотності

13 жовтня 2023, 11:01

Медіатренерка й працівниця виконавчого апарату обласної ради Наталія Воскобойнік провела тренінг для студентів Черкаського державного бізнес-коледжу та працівників виконавчого апарату із медіаграмотності.

Учасники вчилися розрізняти діпфейки, на прикладах розбирали, що таке дезінформація, та в інтерактивному режимі відчули, як працює пропаганда й маніпуляція.

- Дві години ми активно попрацювали. В такому насиченому інфопросторі дуже важливо розрізняти ворожі наративи, правильно їх тлумачити й реагувати на них. Ворог веде потужну інформаційну війну, вигадуючи все нові й нові способи привернути увагу й спотворити відомі факти. Тому важливо йому протистояти і вміти чітко розрізняти, де нас хочуть надурити і як це перевірити. На це був фокус нашого заняття, - розповіла тренерка Наталія Воскобойнік.

Також вона зауважила, що подібні заняття продовжать. Наступного разу із запрошеними тренерами розбиратимуть тему ботоферм та фейків у соціальних мережах.

- Насамперед хочу подякувати обласній раді за те, що маємо можливість дізнатися щось нове про фейки та багато чого іншого, що можна зараз побачити в інформаційному просторі. Найбільше мені запамʼяталася рольова гра в пілотів. Ми буквально на практиці відчули, як за допомогою інформації нами можуть маніпулювати. У цій грі я та ще один учасник були пілотами й мали виголосити промови та загітувати пасажирів обрати когось із нас. Було цікаво випробувати на собі роль того, хто маніпулює, наче зсередини побачили, як відбувається цей процес, - поділився враженнями Віталій Вітряк, голова студентської ради Черкаського державного бізнес-коледжу

Нагадаємо, минулого року Черкаська обласна рада та Черкаський державний бізнес-коледж підписали меморандум про співпрацю. Тож щороку відбуваються спільні корисні заходи для учасників.


Виконавчий апарат обласної ради