Cитуація із пальним покращиться із середини травня, - Герус

05 травня 2022, 16:52

Про свої очікування покращення ситуації на ринку пального сьогодні повідомив Голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус під час брифінгу в Ukraine Media Center.

Він зауважив, що нинішня ситуація зумовлена кількома факторами.

По-перше, зупинкою Кременчуцького нафтопереробного заводу через ракетні обстріли російських окупантів. Кременчуцький НПЗ є найбільшим підприємством з виробництва нафтопродуктів в Україні.

Крім того, росія здійснювала ракетні удари по нафтобазах, внаслідок чого було знищено або пошкоджено близько 15 об'єктів, що спричиняє труднощі із зберіганням та постачанням палива.

По-друге, переорієнтацією ринку на поставки із країн Західної Європи замість поставок із росії та білорусі.

Наразі виникають логістичні труднощі через блокування українських морських портів та нестачу бензовозів та цистерн для поставок пального в Україну. Очікується, що найближчим часом відбудеться переформатування ринку і поставки пального з країн Європи будуть більш ритмічні.

По-третє, лібералізацією цінового регулювання на ринку пального.

Аналізом ціни пального на ринку та прийняттям відповідних рішень безпосередньо займається Міністерство економіки і профільні відомства.

По-четверте, штучним ажіотажем довкола придбання пального.

Кількість пального, яке було в Україні три тижні тому, й кількість пального, яке є станом на сьогодні, не змінилася. Змінилася кількість автомобілістів, які хочуть негайно купити пальне.

Оскільки в Україну йдуть законтрактовані поставки пального, очікується, що ситуація з пальним покращиться із середини травня.

За інформацією із сайту ВРУ


Виконавчий апарат обласної ради