Черкащину з робочим візитом відвідав голова Державної архівної служби

25 січня 2022, 18:25

Заступники голови обласної ради Сергій Лісовий та Володимир Доманський зустрілися з головою Державної архівної служби  Анатолієм Хромовим та керівницею Державного архіву в Черкаській області Тетяною Клименко

Під час зустрічі обговорили  перспективи розвитку державних архівів, зокрема, їх цифровізацію, а також проблемні питання, що виникають в роботі архівних установ.

 

- Щодо роботи Державного архіву в Черкаській області, то на разі бачу кілька проблем, які необхідно владнати. Зокрема, оренда приміщень держархіву Відділом ДРАЦС Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції. Державний архів зможе використати ці площі більш раціонально. До того ж, зараз через брак місця до архіву не передана значна частина документів і вони досі залишаються в установах понад термін зберігання. Тож сприятиму вирішенню цього питання на рівні Міністерства юстиції, - зауважив голова Держархіву.

Окрім того, Анатолій Хромов наголосив, що установам потрібно збільшувати доходи, шукати додаткові джерела фінансування, аби якісніше виконувати свої функції. Тому він пропонував використати площі для розміщення банерної реклами, або ж встановлення станцій мобільного зв’язку, як уже робили в інших областях.

- Ми завжди підтримаємо розвиток комунальних підприємств і відкриті до співпраці, - зауважив Володимир Доманський.

Минулого року обласна рада прийняла програму інформатизації області на 2022-2024 роки “Цифрова Черкащина”. Серед її основних заходів  - технологічне оснащення лабораторії Державного архіву Черкаської області професійним архівним скануючим обладнанням та провадження відмовостійкого комплексу серверного та телекомунікаційного обладнання. Згідно з цією програмою ключовими пріоритетами у роботі архівних установ Черкащини  є наближення до потреб громадянського суспільства, оцифрування довідкового апарату та архівних документів, а також запровадження сучасних інформаційних технологій, зокрема щодо зберігання документів тощо.

Керівниця держархіву в Черкаській області Тетяна Клименко зауважила, що зараз вони розробляють нові проєкти Програм, якими передбачено покращення  матеріально-технічної бази архівних установ області.

Безпосередньо в Черкаській обласній раді електронний документообіг запроваджений ще в 2007 році, що забезпечує якісне збереження документів ради.

На завершення зустрічі Анатолій Хромов анонсував запуск онлайн ресурсу, який вже включає понад півмільйона копій аркушів документів з фондів архіву.

Його створено на платформі «Архіум», розробником якої є ПП «Архівні інформаційні системи». До ресурсу завантажено понад 6 тисяч архівних справ 17 архівних фондів, які висвітлюють боротьбу українського народу за незалежність та державність у часи Української революції 1917-1921 років. Ресурс буде доступний користувачам у режимі 24/7 з будь-якого регіону нашої планети.


Виконавчий апарат обласної ради