Анатолій Підгорний взяв участь у Консультативній раді з питань місцевого самоврядування

13 травня 2021, 08:00

Голова обласної ради Анатолій Підгорний взяв участь у Консультативній раді з питань місцевого самоврядування при Верховній Раді України.

Під час засідання обговорювалися актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування. У роботі Консультативної ради брали участь: голова Верховної Ради Дмитро Разумков, його заступники, представники Кабінету Міністрів та Офісу Президента України, народні депутати й очільники комітетів, голови територіальних громад районних та обласних рад, а також очільники Асоціацій органів місцевого самоврядування.

- Для Парламенту важливим залишається питання завершення реформи децентралізації. У цьому випадку мають бути ухвалені зміни до Конституції,  - зауважив голова Верховної ради Дмитро Разумков. 

Він нагадав, що в минулому були спроби внести зміни до Конституції щодо децентралізації і відзначив, що цього разу процес має бути результативним.

За його словами  для ухвалення відповідного закону щодо внесення змін до Конституції необхідна підтримка двох третин народних депутатів. Наразі ж над відповідним законопроєктом працюють у Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. 

- Найближчим часом ми зможемо побачити текст законопроєкту, який, сподіваюся, матиме достатню підтримку народних депутатів, - підкреслив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту наголосив, що завдяки децентралізації місцеві органи влади отримали більше можливостей для розвитку своїх регіонів, але також і більшу відповідальність. Очільники Асоціацій також наголошували на том, що в результаті реформування громади отримали ширші  повноваження, проте фінансового ресурсу для їх виконання забракло. 

Пропозицій розв'язання цих питання  звучало декілька, зокрема у податоквій сфері:

- Збільшити відсоток ПДФО, який залишатиметься на місцях. На сьогодні це 60%;

- визначити як саме сплачується цей податок: за місцем реєстрації підприємства, за місцем розташування філії чи за місцем реєстрації працівника. Позиція УАРОР - ПДФО сплачується за місцем реєстрації працівника тощо.

Щодо стану районних рад, то вони фактично залишилися без джерел фінансування та чіткого окреслення повноважень. Тому від УАРОР прозвучала пропозиція нарешті визначити їхні повноваження та внести зміни до бюджетного законодавства, аби забезпечити ресурс на їх виконання.

- Обласні ради, на сьогодні фактично виступають гарантом повноцінного розвитку регіону в цілому. По можливості вирівнюють те, що поки залишається недопрацьованим на загальнодержавному рівні. Адже для людей не так важливо, які  повноваження у голови громади та що мають робити на районному, обласному або державному рівні. Вони сплачують податки, делегували представників до цих органів влади й хочуть отримати комфортні умови життя й розвитку у своїй громаді. Якась одна гілка влади, чи окремо взятий очільник, або політична сила цього зробити не може, тут потрібна злагоджена робота усіх органів влади. Тож сподіваюся, що напрацьовані ініціативи під час таких Консультативних рад будуть враховані в подальшій роботі Парламенту, - прокоментував Анатолій Підгорний.


Виконавчий апарат обласної ради