Зміни до бюджету та затвердження обласних програм - депутати завершили роботу п’ятої сесії

19 лютого 2021, 17:54

Під час пленарного засідання депутати загалом розглянули 53 питання. Значна частина з них стосувалася роботи над обласними програмами. Зокрема, продовження дії чинних чи затвердження нових.

 

Так, обласні обранці ухвалили програму економічного і соціального розвитку Черкащини на 2021 рік та план реалізації Стратегії на період до 2023 року. Затверджені також програми розвитку туризму та національно-патріотичного виховання на період із 2021 по 2025 рр.

На один рік продовжено програму “Молодь Черкащини”, внесено зміни до програми розвитку фізичної культури та спорту, а також до програми оздоровлення та відпочинку дітей. У цих проєктах рішень були враховані пропозиції, які надала профільна постійна комісія обласної ради. Також депутати ухвалили рішення про затвердження програми охорони навколишнього середовища на 2021-2027 роки.

Під час розгляду проєкту програми протидії тероризму на території Черкаської області на 2021-2025 роки начальник Управління СБУ в Черкаській області Юрій Погасій зауважив, що завдяки вжитим заходам значно зросла захищеність низки важливих об’єктів. Водночас в області досі залишається синій рівень загрози (потенційна загроза). Зрештою програму депутати підтримали.

У ході пленарного засідання було внесено зміни до низки програм. Зокрема, продовжено обласну програму шкільний автобус до 2024 року. Єдину в Україні  обласну програму, яка спрямована на розвиток інноваційних технологій  у закладах освіти “Інноваційні школи Черкащини” продовжили до 2023 року.

Щодо внесення змін у додаток програми підтримки закладів вищої освіти, то йдеться про посилення протипожежного захисту будівель Черкаського політехнічного технікуму. Увесь комплекс робіт заплановано виконати до 2024 року і загальна вартість складає 3 млн грн. Але під час розгляду цього питання постійними комісіями депутати запропонували звернутися до Черкаської міської ради із проханням  долучитися до співфінансування цих заходів. Цю пропозицію озвучили під час пленарного засідання і її підтримали 48 обласних обранців.

З-поміж іншого внесено зміни до програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій “Сто відсотків”, а також до обласної програми підвищення якості  шкільної природничо-математичної освіти.

Під час пленарного засідання депутати заслухали звіт про виконання  обласного бюджету за 2020-ий рік та ухвалили зміни до головного фінансового документа 2021-го року.  

Зміни стосуються в основному введення в тіло бюджету субвенцій:

  • 65 млн грн субвенції із державного бюджету -  на будівництво Будинку культури в Каневі;
  • 10 млн грн субвенції - на капітальний ремонт вул. Енергетиків та вул. Шевченка в Каневі;
  • 79 млн грн субвенції - на будівництво ДНЗ у Черкасах;
  • 48,3 млн грн грн субвенції з державного бюджету - місцевим бюджетам на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості тощо.

Обласні обранці підтримали рішення про утворення комісії із оцінки корупційних ризиків. У ній повинні брати участь  депутати, працівники апарату та представники громадських організацій. Після виявлення корупційних ризиків, буде створена антикорупційна програма. 

Також внесено зміни і до структури виконавчого апарату ради. Зараз у штаті 48 осіб і загальна чисельність змінюватися не буде, проте заплановано підсилення юридичного відділу та управління майном за рахунок чисельності інших відділів апарату. 

На завершення депутати затвердили план роботи обласної ради на 2021 рік та підтримали низку звернень до керівництва держави.


Виконавчий апарат обласної ради