Заступник голови обласної ради привітав краєзнавців області з ювілеєм та вручив нагороди

11 грудня 2019, 15:43

Обласній організації краєзнавців – 30! Урочисті події з нагоди ювілею однієї з найавторитетніших громадських організацій Черкащини відбулися у Будинку вчителя.

Гостей заходу зустрічали змістовні виставки, на яких охочі мали можливість ознайомитися з найрізноманітнішим спектром краєзнавчих, дослідницьких робіт аматорів, звичайних ентузіастів, а також професійних працівників та науковців. Представлено було багато книг, альбомів, інших матеріалів багаторічних досліджень.

Розпочався захід з перегляду короткого, але змістовного відеоряду про тридцятирічний шлях становлення і розвитку краєзнавчої роботи на Черкащині, що співпадає з новим національним піднесенням нашого народу і здобуттям незалежності України.

Зі вступним словом до присутніх звернувся голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Мельниченко, в якому зазначив той вагомий внесок , що його зробили краєзнавці області за ці роки. За його словами, ядром сучасного краєзнавчого руху є університети. Саме викладачі вищої школи становлять основну частину членів краєзнавчої організації (загалом до обласної організації НСКУ входить понад 120 осіб). Спілка краєзнавців активно співпрацює із заповідниками та музеями, які діють на Черкащині.

Заступник голови обласної ради Андрій Сегеда високо оцінив подвижницьку працю людей, які  своїми діями відновлюють історичну правду та справедливість в оцінці різних подій та про видатних людей нашого краю.

– Свого часу Василь Миколайович запросив мене до співпраці і я добре проникся тією роботою, якою займаєтесь ви – краєзнавці Черкащини. Скажу відверто – ця робота просто неоціненна. Адже вам доводиться не просто встановити той чи інший факт, ту чи іншу подію, а перевірити, пересіяти, виважити її. Треба особисто мати і хист дослідника, і певний багаж знань,  і відповідну ерудицію тощо. Роботи у вас було і є багато, – наголосив Андрій Сегеда.

На завершення він побажав  усім сил і натхнення, здоров’я і успіхів, нових досліджень і відкриттів та вручив ряду краєзнавців Черкащини нагороди і відзнаки та Почесні грамоти обласної ради.

Довідково. 9 грудня 1989 року на хвилі демократичних перетворень відбулася установча конференція краєзнавців області, на якій утворили краєзнавче товариство Черкащини. Ця подія знаменувала собою відродження краєзнавчого руху  на Черкащині.

Згодом, у 1990 році, товариство разом з представниками інших регіонів України об’єдналося у Всеукраїнську спілку краєзнавців, ставши її обласною організацією. У 2008 році Спілці, «враховуючи видатні заслуги у забезпеченні розвитку української національної культури», надали статус національної і відтоді вона іменується «Національна спілка краєзнавців України».


Виконавчий апарат обласної ради