Вчителька історії із Черкащини ввійшла у топ-50 найкращих вчителів України

28 серпня 2019, 10:38

За результатами національної премії «Global Teacher Prize Ukraine» – конкурсу нових українських учителів, які зробили видатний внесок у професію, до переліку 50-ти найкращих увійшла і наша землячка, талановита вчителька історії та правознавства з с. Шендерівки Корсунь-Шевченківського району Валентина Кодола.

За інформацією місцевих засобів масової інформації, пані Валентина продовжила справу своєї мами й щаслива від того, що «запалює зірки» в дитячих очах. Ще з дитинства вона захоплювалася роботою своєї мами-учительки української мови, тому на випускному екзамені у творі на вільну тему написала, що хоче стати вчителем. Після довгого творчого пошуку Валентина Кодола почала працювати за фахом – викладати історію. Тепер вона має підтримку родини, яка пробачає їй те, що на підготовку уроків йде більша частина вільного часу.

Енергійна вчителька сільської школи залучає своїх учнів до цікавих проєктів. Вони разом перемогли у Всеукраїнському конкурсі відеороликів про школу від «School TV» і виграли інтерактивну дошку для свого навчального закладу. Пані Валентина залучила своїх учнів також до «Освітньої програми «Вікіпедії». Вона спочатку сама стала редакторкою «Вікіпедії» та членкинею ГО «Вікімедіа Україна», а потім почала застосовувати це на уроках. Натхненна вчителька навчає своїх учнів редагувати «Вікіпедію», і вони разом наповнюють її україномовними статтями.

Пані Валентина проводить вікіуроки й ділиться такою методикою зі своїми колегами на конференціях, на своєму YouTube-каналі й на сайті, що вчителька створила саме з цією метою. Її «методичні родзинки» допомагають бути цікавою для учнів. Вона вважає, що продуктивний урок – урок, на якому вчитель виконує роль керівника самостійною діяльністю учнів.

Особливе місце на уроках пані Валентини займають інтерактивні методики. Вивчення історії, права або «громадянської освіти» просто не може бути нудним, коли залучаються онлайн-сервіси. Її учні часто самі здобувають необхідні знання з предмету за методикою перевернутого навчання. Невпинна вчителька розвиває мультимедійні навички дітей в системі особистісно зорієнтованого навчання, досліджує цей процес і навчає багатьох його особливостей інших вчителів. У цьому допомагають серії вебінарів і тренінгів, проводити які запрошують пані Валентину.

Велика любов до учнів і до роботи допомогли пані Валентині стати прикладом і наставницею для учнів. Найкращі слова вона почула від однієї зі своїх колишніх учениць, яка зізналася, що саме пані Валентина «була прикладом досягати поставленої мети власними силами, вчила не боятись й переборювати труднощі».

І найголовніше для вчительки, яка активно поширює ідею вільного обміну знаннями й долучає всіх до роботи з величезним потоком інформації, надзвичайно важливо, щоб її учні мали найкращі людські якості: доброту, чесність, гідність, цілеспрямованість, толерантність, відповідальність. Такі якості необхідні завжди, як і любов до Батьківщини й рідної мови.


Виконавчий апарат обласної ради