Василь Гелетко запрошує на виставку нових робіт

11 грудня 2019, 17:23

Як інформує обласний художній музей, днями тут презентовано персональну виставку художника та різьбяра Василя Гелетка.

Джерелом високих морально-естетичних та етичних принципів і норм для автора є народна творчість, зокрема народна картина. Звідси і притаманне йому використання фольклорного, етнографічного матеріалу, як виразу народного духу, національної специфіки, що матеріалізовувались століттями.

Творчі мрії і бажання автора пов’язані з відображенням історії української держави, історичного минулого нашого народу, важливих для нинішнього самоствердження українців, адже художник глибоко переконаний у тісному взаємозв’язку поколінь.

Народився Василь Гелетко 5 вересня 1958 року у м. Огри в Латвії. Згодом родина переїхала в Україну, у село Новоселиця Катеринопільського району Черкаської області. Зі шкільних років митець почав здобувати ази творчої майстерності. Здібний учень мав таке непереборне бажання навчитися малювати, що за рік освоїв техніку малюнка олівцем, а згодом, завдяки наполегливій праці, і акварелі.  

Василь Гелетко закінчив Катеринопільську художню школу, де  його  першим учителем малювання був Федір Галан – професійний художник з великим досвідом і природним даром педагога, який навчив його бачити і передавати в творах прекрасне.

У 1975 – 1984 роках Василь Гелетко навчався у Московському університеті ім. Крупської та в Ужгородському училищі прикладного мистецтва на відділенні станкового живопису і графіки.

Під час проходження строкової військової служби у вільний час присвячував написанню пейзажів та портретів.

Після армії Василь Гелетко деякий час навчав талановитих дітей у художній школі смт. Єрки: вів гуртки малювання, різьблення по дереву, карбування по металу.

Тривалий час митець працював над християнською тематикою, розписував храми Одеси та німецького міста Магдебург. Чимало робіт самобутнього художника присвячено козаччині, він є автором барельєфу гетьмана І. Мазепи у Білій Церкві.

У 1990-х роках Василь Гелетко звернувся до Шевченкіани: сторінок життя поета, його оточення, творчості. Майстер натхненно інтерпретує мистецькі твори Шевченка, його автопортрети, зображення хати батьків.

На виставці представлено 23 художні роботи Василя Гелетка, що створені протягом 2018 – 2019 років. Всі роботи митця насичені особливим світлим настроєм, випромінюють тепло та позитивну енергію.

 Виставка діє з 10 грудня 2019 року по 10 січня 2020 року.


Виконавчий апарат обласної ради